Yükleniyor...

Çin’de Bitcoin Şüphecisi Yetkili Önemli Bir Konuma Geldi

Çin, Bitcoin şüphecisini merkez bankasında Komünist Parti'nin üst düzey yetkilisi olarak atadı.

Çin

Çin, Bitcoin şüphecisini merkez bankasında Komünist Parti’nin üst düzey yetkilisi olarak atadı.

Çin, kripto paralar ve Bitcoin konusunda şüpheci yaklaşımı ile bilinen Pan Gongsheng’i merkez bankasında Komünist Parti’nin üst düzey yetkilisi olarak atadı. Wall Street Journal haberin detaylarına ulaştı.

Çin, Bitcoin “Şüphecisi” Pan Gongsheng’i Üst Düzey Bir Yetkiye Atadı

Kripto paralar var olduklarından beri inanlar ve inanmayanlar her sektörde olduğu gibi bu sektörde de bulunuyorlar. Bununla birlikte Çin‘de kripto para ve Bitcoin’e karşı şüpheci tutumuyla nam salmış Pan Gongsheng, merkez bankasındaki en üst düzey parti yöneticisi koltuğuna getirildi.

Zamanında Gongsheng, Bitcoin için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Nehir kenarında oturup izlerseniz, bir gün Bitcoin’in cesedi önünüzde yüzecek.”

btc

Wall Street Journal’ın haberine göre Çin iktidarındaki Komünist Parti, Bitcoin ve kripto şüphecisi Pan Gongsheng’i Çin Halk Bankası’nın (PBOC) en üst düzey parti yetkilisi olarak atadı. Böylelikle, daha önce Çin merkez bankasında başkan yardımcısı görevini yerine getirmiş olan Pan, emekli olan Yi Gang’ın yerini alacak.

Bütün bunların yanı sıra Pan, finans sektöründe önemli bir deneyime sahip. 2012 yılında Çin Merkez Bankası’na katıldı. Pan, daha önce merkez bankasının kripto şirketlerinin düzenlenmesi ve ülkede kripto para birimi kullanımının kısıtlanması konularında da liderlik yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner