Yükleniyor...

Binance-SEC Krizi Sonrasında BNB’de Tehlike!

SEC-Binance savaşının başlamasından bu yana BNB yüzde 18 değer kaybetti, son 5 ayın en düşük seviyesine gelen BNB için tehlike çanları çalıyor.

bnb

SECBinance savaşının başlamasından bu yana BNB yüzde 18 değer kaybetti, son 5 ayın en düşük seviyesine gelen BNB için tehlike çanları çalıyor.

SEC’in düzenleyici baskıları son olarak Binance’i vurdu. Bu durumdan en net etkilenen borsanın token’ı BNB oldu. 305 dolardan 254 dolara fitil atan BNB, yüzde 18’lik bir düşüş sergiledi. Ocak ayından sonra ilk defa bu değere gelen Binance’ın token’ı, sadece yatırımcıları için değil, kripto dünyası adına büyük bir tehlike taşıyor. Kripto yatırımcılarının büyük bir bölümünün Binance kullanıyor olması, borsa bazında yaşanabilecek problemleri daha da ciddi hale getiriyor. Bu durum SEC’in Binance’e dava açması ve ardından BNB’nin sert düşüşüyle görülmüş oldu.

Ekran Resmi 2023 06 09 10.54.37

BNB’de Dip Seviyeler Mümkün mü?

Son 3 günde yüzde 18 değer kaybederek 257,6 dolara gelen BNB, destek bölgesinde alıcı bulmaya çalışıyor. SEC’in Binance’e açtığı dava sonrasında sert bir şekilde çöküşe geçen BNB, bulunduğu değeri koruyamadığı takdirde 242,2 ve 219,6 dolara kadar gevşeyebilir.

Dava olayının Binance lehine dönmesi, Bitcoin’in yukarı yönlü hacimli hareketi gibi durumlarda BNB için üst noktalara artış gözlemlenebilir. BNB için kısa vadede karşılaşılabilecek satıcıların olduğu değerler 281,9 ve 301,5 dolardır.

Ekran Resmi 2023 06 09 10.51.38

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner