Yükleniyor...

Binance Tax, Vergi Sezonu Bilgilendirmesi için Başlatıldı

Kripto borsası Binance, kullanıcıların vergi raporlamalarına yardımcı olmak amacıyla Binance Tax'i başlattı.

binance

Kripto borsası Binance, kullanıcıların vergi raporlamalarına yardımcı olmak amacıyla Binance Tax’i başlattı.

Vergi dönemi, birçok ülke için yaklaşmakta. Bununla birlikte kripto sektörüne hizmet eden şirketler tarafından kullanıcıların yerel düzenlemelere hazırlanması gerekiyor. Kripto sektörünün lider borsası Binance, kullanıcılara kolaylık sağlayan vergi raporlama aracı olan Binance Tax’i başlattığını duyurdu. Binance Tax, yaklaşan vergi sezonu için bilgilerin raporlanması ve vergi ayrıntıları erişimine yardımcı olacak.

Binance Tax, Gelişmeye Devam Edeceğini Vurguladı

Binance, kripto para birimlerinin vergilendirilmesinde yardımcı olabilecek bir hizmet olan Binance Tax’i başlattı.

Binance Tax’in sunduğu hizmetlere değinen Binance, kullanıcılarına “yıllık kazanç ve kayıplar” vergi raporunun özetine erişim imkanı sunacak. Borsa bu erişime, blockchain çatallanması ödülleri, kripto para bağışları ve spot işlemlerin dahil olacağını belirtti.

Şirket, kullanıcıların vergi kapsamında yaşadığı sorunların giderek devam etmesi hakkında yorumlarda bulundu. Vergi yükümlülükleriyle ilgili yaşanılan sorunlar için çözüm odaklı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifadelerine ekledi.

Binance’in yeni hizmeti Binance Tax, güncel olarak Kanada ve Fransa’da pilot aşamasında kullanılıyor. Şirket bu hizmetin, önümüzdeki süreçte diğer küresel pazarlara da yayılacağını belirtti. Ayrıca hizmet, aktif olarak yalnızca Binance platformunda saklanan bilgiler için kullanılabiliyor. Ancak Binance, hizmetin diğer platformlara da entegre olacağının altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner