Yükleniyor...

Binance, Tezos (XTZ) için Staking’i Devreye Alıyor!

Kripto para borsası olan Binance, 4 Aralık'tan itibaren Tezos (XTZ) için staking desteği sunmaya başlayacak.

Binance Tezos XTZ için Staking’i Devreye Alıyor

Kripto para borsası olan Binance, 4 Aralık’tan itibaren Tezos (XTZ) için staking desteği sunmaya başlayacak.

Borsa, 3 Aralık Salı günü yaptığı duyuruda staking hizmeti için herhangi bir ücretin talep edileceğini belirtti. Öte yandan Coinbase ve Gate.io borsaları XTZ staking hizmetleri için sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 33 oranında ücret alıyorlar.

Binance, 20 Ocak’ta XTZ staking ödüllerini dağıtmaya başlayacak ve her ayın 20. gününden önce staking ödüllerinin dağıtımı devam edecek. Örneğin, 20 Aralık ve 19 Ocak arasında XTZ yatırımı yapan kullanıcılar, 20 Şubat’a kadar ödüllerini alacaklar.

Staking Nedir?

Proof-of-stake’e dayalı kripto paraların ödül mekanizması olan staking ile kullanıcılar, kripto paraları satın alıp belirli bir süre tutarak vadeli mevduat hesabına benzer şekilde ek coin’lerle ödüllendiriliyor. Dolayısıyla pasif gelir elde etme imkanı buluyorlar.

Son dönemde borsalar, kullanıcıların staking üzerinden ödül kazanmalarını basitleştirmeye başladı. Coinbase ve Binance gibi borsalarda staking ödülü veren kripto paraları tutan kullanıcılar, bu ödülleri kripto paralarını bu borsalarda tutmak dışında başka bir uğraş gerektirmeksizin kolayca elde edebiliyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner