Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Binance, Tezos (XTZ) için Staking’i Devreye Alıyor!

Binance, Tezos (XTZ) için Staking’i Devreye Alıyor!

ABONE OL:google-news

Kripto para borsası olan Binance, 4 Aralık’tan itibaren Tezos (XTZ) için staking desteği sunmaya başlayacak.

Borsa, 3 Aralık Salı günü yaptığı duyuruda staking hizmeti için herhangi bir ücretin talep edileceğini belirtti. Öte yandan Coinbase ve Gate.io borsaları XTZ staking hizmetleri için sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 33 oranında ücret alıyorlar.

Binance, 20 Ocak’ta XTZ staking ödüllerini dağıtmaya başlayacak ve her ayın 20. gününden önce staking ödüllerinin dağıtımı devam edecek. Örneğin, 20 Aralık ve 19 Ocak arasında XTZ yatırımı yapan kullanıcılar, 20 Şubat’a kadar ödüllerini alacaklar.

Staking Nedir?

Proof-of-stake’e dayalı kripto paraların ödül mekanizması olan staking ile kullanıcılar, kripto paraları satın alıp belirli bir süre tutarak vadeli mevduat hesabına benzer şekilde ek coin’lerle ödüllendiriliyor. Dolayısıyla pasif gelir elde etme imkanı buluyorlar.

Son dönemde borsalar, kullanıcıların staking üzerinden ödül kazanmalarını basitleştirmeye başladı. Coinbase ve Binance gibi borsalarda staking ödülü veren kripto paraları tutan kullanıcılar, bu ödülleri kripto paralarını bu borsalarda tutmak dışında başka bir uğraş gerektirmeksizin kolayca elde edebiliyorlar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar