Yükleniyor...

Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Açık Faizi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Bakkt'taki Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bakktın Bitcoin BTC Vadeli İşlemler Açık Faizi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bakkt’taki Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bakkt Volume Bot’un son bildirdiğine göre, Pazartesi gününü Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık faiz 6.54 milyon dolara çıktı.

Vadeli işlem piyasalarındaki açık faiz, piyasadaki açık sözleşmelerin sayısı ve genellikle piyasanın sağlamlığını göstermek için kullanılır. Büyük miktarda açık faiz varsa yeni veya ek sermaye aktarımı yapılır.

Bakkt Volume Bot’un bildirdiği açık faiz, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bir önceki güne göre yüzde 42’lik artış anlamına geliyor. Geçtiğimiz hafta Cuma ve Cumartesi günleri sırasıyla 4.2 milyon dolar ve 4.3 milyon dolarlık açık faiz bildirilmişti.

Platformun işlem hacmi de Eylül ayındaki lansmandan bu yana rekor üstüne rekor kırıyor. Kasım ayının sonunda, platformdaki günlük hacimler tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.5 milyon dolara (4.443 BTC) çıkmıştı.

Kasım ayında Bakkt’ın operasyon direktörü Adam White, platformun yatırımcılar arasındaki popülaritesini arttırmak amacıyla bir hamle yaparak platforma nakit seçeneğini ekleyeceğini duyurdu. Bakkt’ın arkasındaki şirket olan Kıtalararası Borsa bu seçeneğin 9 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini onayladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner