Yükleniyor...

Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith Serbest Bırakılacak

FBI tarafından 29 Kasım’da Kuzey Kore’nin kripto-para birimi ve blockchain kullanarak ABD yaptırımlarından kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, davaya kadar tahvil gönderdikten sonra kefaletle serbest bırakılacak.

Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith Serbest Bırakılacak

FBI tarafından 29 Kasım’da Kuzey Kore’nin kripto-para birimi ve blockchain kullanarak ABD yaptırımlarından kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, davaya kadar tahvil gönderdikten sonra kefaletle serbest bırakılacak. Griffith hakkında ilk duruşmada tutuksuz yargılanma kararı alındı.

Virgil Griffith’in avukatı Brian Klein Twitter’da, hakimin Griffith’in dava sürene kadar tutuksuz yargılanmasına karar verdiğini ifade etti. Klein ayrıca, şikayette yer alan iddialara itiraz ettiklerini de sözlerine ekledi.

Virgil Griffith Uyarıldı

Virgil Griffith’in Kuzey Kore’ye seyahat etmesine ve “Blockchain ve Peace” başlıklı bir sunum yapmasına izin verilmedi. Griffith’in, ABD’nin Kuzey Kore Cumhuriyeti’ne yönelik yaptırımlarını ihlal ettiği bildirildi. Virgil, “Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası”nı (IEEPA) ihlal etmekle suçlandı ve mahkum olması halinde 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Etehreum kurucu ortağı Vitalik Buterin de bir dizi tweetle Virgil’in Kuzey Kore gezisini savundu. Ancak, Virgil’in ziyaretinin Ethereum ile ilgisi olmadığını açıkladı. Vitalik ayrıca Griffith’in hapisten çıkması için bir imza kampanyasına katıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner