Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madencilik Havuzu Pazarında Rekabet Kızışmaya Devam Ediyor

Bitcoin Madencilik Havuzu Pazarında Rekabet Kızışmaya Devam Ediyor

ABONE OL:google-news

Kripto alanındaki en büyük şirketlerden biri olan Blockchain, en büyük maden havuzları arasındaki blok dağılımının zaman içinde nasıl değiştiğini analiz etti. Grafik pazarda hala zorlu bir rekabetin olduğunu ve pazarın baskın bir liderinin olmadığını gösteriyor.

İşler Hızlı Değişiyor

Bitcoin Madencilik Havuzları

Madencilik donanım üreticisi Bitmain’in sahibi olduğu BTC.com 2018’in başında lider madencilik havuzu iken pazar payı son birkaç yıl içinde azaldı. Blockchain tarafından sağlanan verilere göre, BTC.com şimdi mayınlı Bitcoin bloklarının yüzde 15,5’inden sorumlu.

BTC.com’un hemen üstünde 2017 yılında eski Bitmain türk takipçi satışı çalışanlarının projesi olarak kripto madenciliğine başlayan Poolin yer alıyor. Poolin’in meteorik yükselişi 2018’in sonlarında başladı ve 2019 boyunca istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam etti. Şu an itibariyle, Poolin yüzde 16,6’lık bir pazar payına sahip ve yakında pazarda baskın bir güç haline geleceği görülüyor.

F2Pool ve AntPool sırasıyla yüzde 14,8 ve yüzde 9,9 ile üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor. Özellikle AntPool, son iki yıldır pazar payı oldukça tutarlı olan tek madencilik havuzu konumunda.

Bitcoin İçin İyi Haber

2018’in ilk yarısında Bitmain’in havuzları (BTC.com, AntPool ve ViaBTC) o kadar güçlü hale gelmişlerdi ki, Bitcoin hashrate’inin yüzde 51’ini ellerinde tutarak kasıtlı bir yüzde 51 saldırısı düzenleyebilecek güçteydiler. Şu anda tüm mayınlı blokların yüzde 24,7’sinden sorumlu olan bilinmeyen havuzlar, Bitcoin ağının güvenliği ve Bitcoin’in merkeziyetsiz kalması bakımından son derece önemliler.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

903BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
16,853TakipçilerTakip Et
518AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar