Yükleniyor...

Binance Türkiye, 2022’yi Büyümeyle Kapatıyor

Binance, 2022 yılını Türkiye’de yatırım, istihdam ve kullanıcı sayısında elde ettiği artışla kapatıyor.

Binance Turkiye 2022yi Buyumeyle Kapatiyor

Binance, 2022 yılını Türkiye’de yatırım, istihdam ve kullanıcı sayısında elde ettiği artışla kapatıyor.

Türkiye, blokzincir ekosistemi açısından çok büyük potansiyel barındırıyor. Ülkemiz, Binance içinde en önemli ülkeler arasında yer alıyor. İçinde bulunduğumuz hızlı dijitalleşme döneminde hayatımıza giren Web3, kripto ve blokzincir yeni kavramlar olmalarına rağmen Türkiye her teknolojik süreçte olduğu gibi bu kavramlara da hızla adapte oldu. Binance Türkiye de çalışmalarını artırarak mevcut potansiyelini güçlendirdi.

Binance Türkiye, Hedef Yükseltti

Binance Türkiye, ülkedeki kullanıcı ilişkilerini ve potansiyelini daha da artırmak için yeni adımlar atacak.

Binance Türkiye’nin kullanıcı sayısı bu yıl önemli oranda arttı. Borsanın günlük işlem hacmi ortalama 250 milyon dolar bandında gerçekleşirken, istihdamında da bu yıl yüzde 40 oranında artış yaşandı.

binance turkiye genel muduru mucahit donmez
Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez

Binance Türkiye, ülkemizdeki finansal okuryazarlık seviyesinin artırılması için önemli etkinliklere imza atıyor. Bu kapsamda, üniversiteler ile yürütülen iş birlikleri neticesinde gerçekleştirilen eğitimler ve farklı etkinliklerle 30 bini aşkın kişiye ulaşıldı. Türkiye’deki Web3 etkinliklerine yaklaşık 6 bine yakın öğrenci katıldı. Ayrıca blockchain ve Web3 teknolojileri konularında kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri için ‘Binance Internian’ staj programı başlatıldı.

Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez, kullanıcı sayısı, yatırım ve istihdam alanlarında yakaladığı ivmenin 2023’te de sürdürüleceğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Binance özellikle Türkiye pazarında büyümeye devam edecek. Her şeyden önce Binance demek, kullanıcı güvenliği demek. Kullanıcılarımız yaptığımız işin tam merkezinde yer alıyor. Bu yüzden de onlar için en gelişmiş güvenlik kontrollerini, veri gizlilik protokol ve kontrollerini tüm Binance ekosisteminde ciddiyetle hayata geçiriyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner