Yükleniyor...

BMW’den Müşterilere Ödül: Başrolde BNB ve Coinweb Var

Ünlü Alman otomobil üreticisi BMW, blockchain sadakat programı için Coinweb ve BNB zincirinden yararlanacak.

BMWden Musterilere Odul Basrolde BNB ve Coinweb Var

Ünlü Alman otomobil üreticisi BMW, blockchain sadakat programı için Coinweb ve BNB zincirinden yararlanacak.

BMW, daha önce kobalt tedarikini takip etmek ve ürünlerinin etik uygulamalar kullanılarak tedarik edildiğinden emin olmak için blockchain teknolojisini kullandı. Sektörle 2018 yılında tanışan otomobil üreticisi daha sonra NFT ve metaverse alanlarına da adım attı. Şimdi de otomobillerinin yanı sıra Renault ve Mercedes gibi rakiplerinin karşısına blockchain teknolojisiyle çıkıyor.

BMW Müşterilerini Sadakat Programıyla Ödüllendirecek

BMW, blockchain teknolojisini günlük operasyonlarına entegre etmeyi ve Tayland’daki müşterileri için bir blockchain sadakat programı oluşturmayı planlıyor.

Alman otomobil üreticisi, merkeziyetsiz mimari sağlayıcısı olarak blockchain altyapı firması Coinweb’i ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için BNB Chain’i tercih etti. Blockchain teknolojisinin BMW’nin iş akışına entegrasyonu iki aşamada gerçekleştirilecek.

Permissioned vs. permissionless blockchains2

İlk olarak, zaman alan manuel süreçleri otomatikleştirmek ve şirketin otomobil finansman hizmetlerini kolaylaştırmak amacıyla BMW’nin günlük operasyonlarına entegre edilecek.

İkinci aşamada ise Coinweb, BMW’nin müşteri sadakat programı için özelleştirilmiş bir Web3 uygulaması geliştirecek. Program, BMW Group müşterilerini teşvik etmek için blockchain tabanlı bir ödül planı kullanacak. Bir müşterinin ekosistemdeki kademesi ve statüsü, çeşitli eylemler yoluyla elde ettikleri sadakat ödülleri ile belirlenecek.

Araç sahipleri, ödüllerini BMW’den ve gelecekte bağlantılı bir ekosistemden mal ve hizmet satın almak için kullanabilecekler. İşlemlerin gerçekleştirilmesi için Binance’in yerel BNB zinciri kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner