Yükleniyor...

Binance US ve SEC Uzlaştı!

SEC ve Binance US, müşteri varlıkları konusunda uzlaştı.

Binance US ve SEC

SEC ve Binance US, müşteri varlıkları konusunda uzlaştı.

Geçtiğimiz günlerde SEC, Binance US‘nin varlıklarının dondurulması ve müşteri fonlarının korunması amacıyla dava açmıştı. Bu davaya karşı çıkan Binance US, uzlaşma çağrısında bulunmuştu.

Son gelişme olarak, geçtiğimiz gün geç saatlerde Binance’ten bir duyuru geldi. Binance, Binance US ve SEC arasında bir uzlaşma gerçekleştiğini açıkladı. Bu uzlaşmaya göre Binance, Binance US varlıklarına karışmayacak.

Binance US ve SEC, Uzlaşmayı Mahkemeye Sunacak

Binance US ve SEC arasında gerçekleşen uzlaşma, adli onay gerektirdiği için mahkemeye sunulacak.

Daha önce SEC, Binance US‘nin varlıkları denizaşırı yerlere taşıyabileceğinden endişe duyduğunu dile getirmişti. Bu gerekçeyle hareket eden düzenleyici kurum, ABD merkezli borsanın varlıklarının dondurulmasını talep etti. Binance US‘nin avukatları ise böyle bir kararın ölüm cezası anlamına geldiğini söyleyerek uzlaşma çağrısında bulundu.

Binance US 1

SEC, Binance US konusunda uzlaşmacı bir tavır sergiledi. SEC ve Binance US arasındaki uzlaşmaya göre, Binance US’nin varlıklarına hiçbir Binance Holdings çalışanı erişemeyecek. Yani böylelikle, küresel borsa ile ABD merkezli borsa arasında keskin bir ayrım olacak. Binance US varlıkları, küresel borsanın çalışanlarının erişemeyeceği cüzdanlara taşınacak. Ayrıca Binance US, önümüzdeki haftalarda işletme giderlerini ayrıntılı bir şekilde SEC’e sunacak.

Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Amy Berman Jackson, taraflara, herhangi bir yasaklamadan ziyade ortak noktanın bulunması gerektiğini söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner