Yükleniyor...

Binance.US’de Bitcoin (BTC) 3.000 Dolar Daha Ucuz!

Bitcoin (BTC), gece saatlerinde Binance US'de yüzde 8,5 daha ucuz olarak 27 bin 500 doların biraz üzerinde işlem gördü.

Binance US kripto

Bitcoin (BTC), gece saatlerinde Binance US’de yüzde 8,5 daha ucuz olarak 27 bin 500 doların biraz üzerinde işlem gördü.

Depeg olarak adlandırılan stabilliğe olan değeri kaybetme durumu, gece saatlerinde BinanceUS borsasında yaşandı. Genellikle stablecoin’lerde görülen depeg, sektördeki en kritik konu başlıklarından birisi. Birkaç saat önce BinanceUS’de Bitcoin (BTC), 27.500 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Diğer borsalarda anlık olarak 30.100 dolar fiyatında seyreden BTC, Binance’in US kolunda yaklaşık olarak yüzde 8,5 daha ucuzdu. Arbitraj fırsatı yaratmak isteyen kripto yatırımcıları, BinanceUS’e akın etti. Fakat, borsaya dışarıdan USD girişi yapılamıyordu. Ek olarak BTC alım-satım işlemlerinde problemlere meydana geldi.

Ekran Resmi 2023 07 10 09.09.40

Yüzde 8,5’luk Bir İndirim

Son dönemlerde düzenleyici gerginlikleriyle gündeme gelen BinanceUS, bu sefer de BTC fiyatındaki depeg ile problem yarattı. Binance US’deki BTC, diğer borsalardaki BTC’ye kıyasla yüzde 8,5 daha aşağıda işlem gördü. Buradaki fark oranının çok büyük olmasından kaynaklı olarak sosyal medya platformlarında birçok tartışma konusu başladı.

Yaşanılan depeg ile ilgili pek çok fenomen ve yetkili isim açıklama yaparken, küreseldeki BTC fiyatının düşüşü, ekstra bir gerilim yarattı. 9 Temmuz’da ortalama olarak 30.400 dolardan işlem gören kripto paraların lideri, US kolundaki bu değer kaymasından gece saatlerinde 29.950 dolara gelerek, önemli bir eşiğin altına sarktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner