Yükleniyor...

Binance, Uzun Zamandır Beklenen Dogecoin’i (DOGE) Listeleyecek!

Binance, uzun zamandır listelenmesi istenen 27.

Binance Dogecoin DOGE

Binance, uzun zamandır listelenmesi istenen 27. en büyük kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) listeleyeceğini duyurdu.

Borsa tarafından yapılan duyuruya göre Dogecoin, DOGE/BNB, DOGE/BTC, DOGE/USDT, DOGE/PAX ve DOGE/USDC işlem çiftleri ile 7 Temmuz’dan itibaren borsada listelenmeye başlayacak. DOGE yatırma işlemleri ise an itibariyle başlamış durumda. Yatırma işlemi için herhangi bir ücret alınmayacak.

Borsanın duyurusu sonrası Dogecoin fiyatı 1 dakikada yüzde 60 arttı. DOGE, haberi hazırladığımız sırada 0,003997 dolardan el değiştiriyordu.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin aslen bir şaka/mizahi bir amaçla oluşturuldu. Amaç internette geniş popülerlik kazandıran komik görünümlü Shiba Inu köpeğine atıfta bulunmaktı.

Oluşturulmasından bu yana, kripto para biriminin popülerliği ve değeri fırladı. Kripto para biriminin birçok sadık hayranı ile yıllar içinde devasa bir topluluk gelişti. Topluluk, Dogecoin ile bazı inanılmaz şeyler yaptılar. Kripto para birimini kullanarak Jamaika kızak milli takımı için para toplamak için Soçi Kış Olimpiyatları’na gitmek, Kenya’nın kırsal kesiminde bir kuyu inşa etmek için içme suyuna erişim projesini finanse etmek gibi.

Dogecoin’in şu anki piyasa değeri 250 milyon dolar düzeyinde. Kitlesel fonlama çalışmalarında kullanılmasından dolayı Dogecoin’in değerinin zamanla daha da artması öngörülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner