Yükleniyor...

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC/USD Buradan Nereye Gidecek?

27 Haziran 2019'da Bitcoin fiyatı 13.

BTC Bitcoin Fiyat Analizi

27 Haziran 2019’da Bitcoin fiyatı 13.764 dolara yükseldi. Ardından bir düşüş görüldü ve 2 Temmuz’da BTC fiyatı 9.278 dolara kadar geriledi. Fiyat o zamandan beri artıyor.

Bitcoin Fiyatı

Artış ne kadar sürecek? Hala düzeltme mi yapılıyor, yoksa yeni bir yükseliş mi başladı? Bu soruların cevabını bulmak için analizimizi okumaya devam edin.

2 Temmuz’daki 9.278 dolarlık seviye görüldüğünden bu yana Bitcoin fiyatı artıyor. Bu yükseliş 4 Temmuz’a kadar sürdü ve bu aşağıdaki grafikte gösterilen yükselen kamayı yarattı.

Bitcoin Fiyat Analizi

5 Temmuz’da yüksek hacimli bir breakout yaşandı.

Fiyatın yeniden düşüşe geçmesi durumunda en olası destek alanı 10.600 doların biraz üzerinde bulunuyor.

BTC Fiyatı

Alan, 2 Temmuz’da başlayan yukarı yönlü hareketin 0.618 fib seviyesine ulaşması ile oluştu. Ek olarak, söz konusu alan 28 Haziran ve 1 Temmuz’daki en düşük seviyelerle çakışıyor.

Bir sonraki destek alanı 10.222 dolar civarında bulunabilir. Bu alan, önceki destek alanına göre daha küçük.

10.000 dolara varan bir düşüş durumunda muhtemelen çift dipli formasyon oluşacak.

Dün yaptığımız düzeltme analizimizde, her biri üç alt dalgadan oluşan oluşan bir W-X-Y düzeltmesinde olduğumuza inandığımızı belirtmiştik.

Bitcoin Fiyat Dalgalanması

İlk dalganın tamamlanması beş buçuk gün sürdü. Diğer iki dalganın da benzer bir uzunluğa sahip olacağı varsayımını yaparsak (W-X-Y düzeltmelerinde alışılagelmiş), o zaman düşüş trendine devam etmeden önce, kısa bir süre içinde 13.000 dolara götüren bir kısa bir dalga görülebilir.

Ancak, bu işlerin nasıl yürüyebileceği dair sadece bir öngörü. X dalgasının daha kısa olması ve hazlihazırda tamamlanmamış olması muhtemeldir ve bu durumda düşüş eğilimi devam edecektir. Yani fiyattaki düzeltme henüz bitmemiş olabilir. Uzun vadeli bir düşüş trendinde kısa vadeli yükselişlerin olması muhtemeldir.

2 Temmuz’da günlük mumda çekiç boğa formasyonu oluştu. Bunu, yeni bir yükselişin başlayabileceğini gösteren yükselen bir mum takip etti.

Bitcoin BTC Fiyat Analizi

Ancak, o zamandan beri düşüş devam ediyor. 4 Temmuz’da mum aşağıdaydı, ancak bir önceki boğa mumu içinde kaldı. Bu düşüş 5 Temmuz’da da devam ediyor.

Günü 10.800 doların altında kapatacak olursak muhtemelen düzeltmenin devam edeceğini teyit etmiş olacağız.

Ek olarak, BTC fiyatının 10 günlük MA seviyesinin altında işlem görüyor ve ona çok yakın bir dirençle karşı karşıyaya.

BTC Bitcoin Fiyat Teknik Analiz

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 20 günlük MA’nın üzerinde destek buldu. Bitcoin fiyatı 20 günlük MA’nın altına düşmedi ve 2 Temmuz’daki düşüş sırasında bile 20 günlük MA’nın üzerinde kalmayı başardı. Öyleki, alta doğru bir hareket başladığı anda hemen yukarı doğru bir harekete geçti.

20 günlük MA’nın altında bir kapanış X dalgasının sona erdiği anlamına gelecek ve Y dalgası başlayacak.

BTC’nin fiyatı son zamanlarda yükselen bir takozdan düştü. Şu anda W-X-Y düşüş trendini tamamlama sürecinde. Yani yukarı yönlü hareketler görülse de genel hareket yönü aşağı.

Fiyat ve hareketli ortalamalar arasındaki ilişki son yükselişlerin devam edip etmeyeceği ve şu an içinde bulunduğumuz dalgalanmanın devam edip etmeyeceğinin belirleyici bir göstergesi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner