Yükleniyor...

Binance’den Neşter: 5 Kripto Para Çifti Kaldırılıyor

Kripto para borsası Binance, bugün 5 kripto para çiftini kaldıracağını açıkladı.

Binnance

Kripto para borsası Binance, bugün 5 kripto para çiftini kaldıracağını açıkladı. Kripto para borsalarının ayı sezonu boyunca gördüğümüz bu davranışı artık kripto para yatırımcıları tarafından normal gözüküyor.

Binance Açıklaması

Binance daha önce birçok kripto paranın işlem çiftini kaldırmış hatta aralarında Binance IEO tokenlerinin olması tartışmalara sebep olmuştu. İşlem çiftlerinin kaldırılmasıyla alakalı Binance’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Geniş ürün yelpazemiz arasında likidite ve kullanıcı ticareti deneyimini iyileştirmek için Binance, 2019/12/04 8:00 AM (UTC) saatindeki şu kripto para birimleri için alım satım işlemlerini kaldıracak ve durduracaktır:

PERL/USDC, ADX/BNB, POA/BNB, GNT/BNB, ARDR/BNB.

Kripto Para Yatırımcıları Ne Yapacak

Eğer bu kripto para birimleri cüzdanınızda bulunuyorsa endişelenecek bir şey yok. İşlem çiftlerinin kaldırılması bir delist değildir. Yani BNB işlem çiftinden kaldırılan bir kripto para USDC’ye veya geçerli olduğu başka bir işlem çiftine karşı değiş tokuşu yapılabilir. Borsa bu konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Lütfen, yukarıdaki kripto para birimlerinde varlıkları bulunan kullanıcıların, Binance’de bulunan diğer işlem çiftlerinde işlemlere devam edebileceğini unutmayın.

Öyle görünüyor ki ayı sezonu devam ettikçe bu tarz haberleri daha çok duyacağız. Ancak böyle bir zamanda yatırımların dağılmaması ve toplanması kripto para piyasası için iyi olabilir. Eksik olan likidite havuzu belli başlı kripto paralara ilginin artmasıyla tamamlanabilir. Borsa piyasasının riskini hatırlatan şu uyarıyı da kullanıcıları için yaptı:

Risk uyarısı: Kripto para birimi ticareti yüksek piyasa riskine tabidir. Lütfen alım satımlarınızı dikkatli yapın. Binance, yüksek kaliteli kripto paralar seçmek için en iyi çabayı gösterecek, ancak alım satım zararlarınızdan sorumlu olmayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner