Binance'e Türkiye'de 8 Milyon Lira Ceza Kesildiği Bildiriliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Binance’e Türkiye’de 8 Milyon Lira Ceza Kesildiği Bildiriliyor

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, kripto varlık alım satım platformu Binance’e MASAK denetimi sonucunda 8 milyon lira para cezası kesildi.

binancee turkiyede 8 milyon lira ceza kesildigi bildiriliyor

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, kripto varlık alım satım platformu Binance’e MASAK denetimi sonucunda 8 milyon lira para cezası kesildi.

HaberTürk’ün aktardığına göre, bir AA muhabirinin edindiği bilgiler, dünyanın en büyük alım satım platformu olan Binance’in 8 milyon lira idari para cezasına çarptırıldığını gösteriyor. Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) yapılan denetimlerde tespit edilen ihlallere ilişkin olarak kuruma söz konusu ihlallere ilişkin en üst limit olan 8 milyon lira para cezası kesildiği öğrenildi. Bu ise, alanda kesilen ilk ceza oldu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ceza, MASAK tarafından Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallere ilişkin gerçekleşti. Daha önce aktardığımız üzere kripto varlık hizmet sağlayıcıları, 1 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan bir yönetmeklikle MASAK kapsamına girmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x