Yükleniyor...

Binance’in Listelediği Token’lar, Ortalama %41 Oranında Fiyat Artışı Yaşıyor

Yapılan araştırmaya göre, kripto para borsası Binance'in listediği token'lar, bir günde ortalama %41 artış kaydediyor.

binance 4

Yapılan araştırmaya göre, kripto para borsası Binance’in listediği token’lar, bir günde ortalama %41 artış kaydediyor.

Ren & Heinrich tarafından yapılan araştırma, Binance’in dünyadaki en baskın kripto para borsası olmasının sebebini ortaya koyuyor.

Binance’in Listelemesiyle Fiyatlar Artıyor

Kripto yatırımcısı Ren & Heinrich tarafından yapılan bir analize göre, Binance’te listelenen kripto paralar ilk 30 gün içinde ortalama olarak %73’lük artış yaşadı.

18 ay boyunca 26 kripto parayı analiz eden rapor, listelenen bir günde %41, üçüncü günde ise %24 artış gösterdiğini ortaya çıkardı.

Araştırma bulguları, ortada bir “Binance etkisi” olduğunun kanıtını sunuyor. ABD’nin en büyük borsasının yaptığı listelemelerde de bir “Coinbase etkisi” yaşandığı da sıklıkla dile getirilmekteydi.

Kripto analiz firması Messari’nin Nisan 2021’de yaptığı araştırmada, Coinbase’te listelenen token’ların ilk beş günde %91’lik bir fiyat artışı yaşadığını gösterdi.

Ren & Heinrich tarafından yapılan bu araştırma, Binance’in küresel kripto borsası olarak ortaya çıkmasının, borsadaki token listelemelerinin spekülatörler arasında çok fazla dikkat çektiği anlamına geliyor olabilir.

“Çoğu durumda, Binance listelemelerinin kripto paranın fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi vardır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner