Yükleniyor...

Binance’in Sistem Kesintisi, Piyasanın Dengesini Bozdu!

12 saat içersinde iki kez çekim işlemlerini durduran Binance, piyasayı düşüş yönlü tetikledi.

binance

12 saat içersinde iki kez çekim işlemlerini durduran Binance, piyasayı düşüş yönlü tetikledi.

8 Mayıs’ta ikinci kez para çekme işlemlerini durduran Binance, yatırımcılarda panik havası yaratarak piyasayı satış yönlü etkiledi. Çok sayıda bekleyen işlem olmasından dolayı BTC çekme işlemlerini “geçici olarak” kapattığını duyurdu. Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşım pek çok yatırımcının tepkisini çekti. Olayla ilgili ilk paylaşımdan iki saat sonra yeniden duyuru yapan Binance, para çekme işlemlerini madencilik havuzları tarafından alınmaları için daha yüksek bir ücretle değiştirdiğini belirtti.

Ekran Resmi 2023 05 08 09.13.39

Binance CEO’su CZ Olay Hakkında Konuştu: Boğa Piyasası Sorunları!

Sistem kesintileriyle ilgili açıklama yapan CZ, herhangi bir sorun olmadığını belirterek bunun boğa piyasasının belirtisi olduğunu söyledi. Çok fazla sayıda beklemede olan işlemleri, piyasanın yoğunluğuna ve istekli yatırımcılara değinen CZ, biraz da olsa piyasayı pozitif etkiledi.

Sosyal medya bir paylaşıma ek olarak ifade de bulunan CZ, “Fee fiyatları dalgalanır ve yükselir, işlemler takılır, ücretler yükselir, insanlar şikayet eder. Boğa piyasası sorunları… Yine de iyi tarafından bakın, yine de yasal paradan daha hızlı ve daha ucuz.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner