Yükleniyor...

Binance’in yeni hamlesi piyasayı etkileyebilir

Binance'in BTC/TUSD spot ve marjin paritesi için işlem ücreti planlaması, kripto piyasasında yeni bir satış dalgası yaratabilir.

Binance kripto

Binance’in BTC/TUSD spot ve marjin paritesi için işlem ücreti planlaması, kripto piyasasında yeni bir satış dalgası yaratabilir.

Cointelegraph’ın yaptığı habere göre, Binance’in 7 Eylül’den itibaren Bitcoin (BTC) işlemlerine yönelik güncellemeleri kripto piyasasını etkisi altına alabilir. Habere konu olan olayda, Binance, Bitcoin alım satım programını güncelleyeceği ifade edildi.

Binance’ten gelen açıklamaya göre, borsa, BTC/TUSD paritesi için sıfır ücretli Bitcoin alım satımını değiştirmeyi planlıyor. Planlama VIP seviyesine göre değişiklikleri kapsıyor. Cointelegraph, bu durumun piyasada satış baskısı oluşturabileceğini aktardı.

Binance’in hamlesi dikkat çekiyor

Binance, BTC/TUSD işlem çiftinde bazı değişikliklere gidiyor. Bu değişiklikler, işlem ücretini kapsıyor.

Daha önce, Binance kullanıcıları, TUSD çiftleriyle BTC ticareti yaparken herhangi bir alıcı ve yapıcı ücreti ödemiyordu. Ancak Binance, son yaptığı güncellemeyle birlikte, kullanıcılarına VIP seviyesine bağlı olarak düzenli bir işlem ücreti uygulayacak. Bu kapsamda kullanıcılar, BTC/TUSD spot ve marj çiftinde Bitcoin işlemleri yaparken herhangi bir yapıcı ücretiyle karşılaşmayacak.

Binance’ten gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

BTC/TUSD spot ve marjin işlem çiftindeki ilgili işlem hacmi, VIP kademe hesaplamasında ve tüm Likidite Sağlayıcı programlarında dikkate alınacaktır. Buna ek olarak, BTC/TUSD spot ve marjin işlem hacimleri için BNB indirimleri, yönlendirme iadeleri ve diğer ücret ayarlamaları devam edecektir.

Borsanın bu hamlesi, Cointelegraph’ın radarına girdi. Cointelegraph, Binance’in sıfır işlem ücretli BTC/TUSD işlem çiftini sonlandıracağını aktardı. Bu durumun çeşitli endişelere yol açacağını belirten Cointelegraph, piyasada satış baskısının gözlemlenebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner