Yükleniyor...

Binance’ten kahreden haber geldi: Yılların coin’i delist edilecek!

Gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero (XMR), Binance'in duyurusuyla çöküşe geçti.

düşüş grafik

Gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero (XMR), Binancein duyurusuyla çöküşe geçti.

Kripto endüstrisinin eski isimlerinden olan Monero (XMR) ABD – İran gerginliğinden dolayı bir süredir yükseliş yönlü hareket yaşıyordu. Özellikle de kürsel taraftaki kaoslar ile pozitif fiyatlayan XMR, Binance‘ten gelen delist haberiyle birlikte adeta yıkıldı. Popüler borsanın bir süredir izleme listesinde olan Monero, gelen açıklamanın ardından 166,9 dolardan 147,9 dolara düşerek toplamda yüzde 11,39 değer kaybetti.

Birer birer masadan eksiliyorlar!

Başta kripto para borsaları olmak üzere pek çok kurumun gizlilik odaklı projelere karşı olması kaçınılmaz sonu getirdi. İzleme listesinde “gizlilik” alanındaki projeleri radarına alan Binance, XMR’ı delist edeceğini açıklamasıyla beraber son noktayı koydu. Yıllardır çeşitli problemlere rağmen ayakta kalmayı başaran XMR haber etkisiyle direkt olarak yüzde 10’dan fazla düşüş kaydetti.

Şu an için kritik bir destek seviyesini test eden XMR bir süre daha talep göremediği takdirde satış baskısı görmeye devam edecektir. Yalnızca Binance’in değil, diğer popüler borsaların da izleme listelerinde olan gizlilik temelli kripto paralar, son gelişmeyle dikkatleri üzerine topladı. Bu alandaki öncü proje olan XMR’ın en ağır darbeyi alması, zamanla diğer projelerde etkisini gösterecektir.

Ekran Resmi 2024 02 06 10.06.50

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner