Yükleniyor...

Vitalik Buterin’in söylemleri bu altcoin’i uçurdu!

Ethereum'un (ETH) kurucu ortaklarından Vitalik Buterin'in son açıklamaları, çeşitli altcoin'leri yükseltmeye devam ediyor.

Buterin ETH dört tavsiye

Ethereumun (ETH) kurucu ortaklarından Vitalik Buterin‘in son açıklamaları, çeşitli altcoin’leri yükseltmeye devam ediyor.

Blog paylaşımlarıyla dikkat çeken Vitalik Buterin, son yazısında birçok altcoin’i harekete geçirmişti. Bu altcoin’lerde ilk olarak Bittensor’a (TAO) değinen Ethereum kurucusu, paritede ciddi bir artışı getirmişti. Daha sonrasında ise Ethereum Name Service’in (ENS) faydalarına değinen Buterin, çok kısa bir sürede yüzde 30’a yakın artışı tetikledi. Yalnızca 24 saatte yüzde 17,16 oranında yükseliş yaşayan ENS “En Çok Yükselenler” listesinde zirveye taht kurdu.

Bunlara ek olarak şirket, BTCHaber’in haberi ışığında dün itibarıyla domain hizmetleri sunan GoDaddy ile anlaştığını duyurmuştu. Bu ortaklık doğrultusunda Web3 topluluğu “.eth “alan adlarını geleneksel Web2 alan adlarına ekstra ücret ödemeden kullanabilecek. Hem bu gelişme hem de Vitalik Buterin desteğini arkasına alan ENS için teknik tarafta neler oluyor?

Ekran Resmi 2024 02 06 09.46.07

Zorlu bir bölgeyi geride bıraktı!

Birkaç gündür 17,15 – 18 dolar aralığında akümüle olan ENS, Bitcoin’deki düşüş yönlü eğilime rağmen değer kazanmayı başardı. 18 Doların kırılımıyla beraber gaza basan popüler coin, soluğu 21,70 dolarda aldı. Haberin yazımı itibarıyla 21,54 dolardan alıcı bulan ENS özellikle de Vitalik Buterin’den destek bulmaya devam ettiği takdirde etkili bir yükselişe imza atabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 22,57 – 24,82 ve 27,53 dolar direnç noktası olarak takip edilebilir.

ETH’nin aşağı yönlü sert hareketleri, ENS’nin 20,61 doların altında dört saatlik kapanış yapması veya Buterin’in projeye olan desteğini sürdürmemesi gibi unsurlar, doğal olarak paritede satış baskısı oluşturacaktır. Böyle bir senaryoda ise gevşeme beklenebilecek seviyeler sırasıyla 18 – 17,15 – 15,45 – 13,41 ve 11,52 dolar olacaktır.

Ekran Resmi 2024 02 06 09.57.22

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner