Yükleniyor...

Cathie Wood, Bitcoin (BTC) için iddialı açıklamalarda bulundu!

ARK Invest CEO'su Cathie Wood, Bitcoin'in (BTC) bir değer saklama varlığı olarak daha fazla ön plana çıkacağını ve altının yerini alacağını ifade etti.

bitcoin dijital altın

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC) bir değer saklama varlığı olarak daha fazla ön plana çıkacağını ve altının yerini alacağını ifade etti.

Kripto para piyasası günden güne gelişmeye ve benimsenmeye devam ediyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlarda birçok alanda ön plana çıkmadı. Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından ETF aracılığıyla geleneksel finans sektörüne dahil edilmesi, yer edinme ve kabul görme konularını akıllara getirdi.

Bitcoin’in gidişatına değinen Cathie Wood, lider kripto para birimini altın ile bir tuttu. Wood, yaptığı açıklamada BTC’nin değer kazanmaya devam edeceğini ve altının yerini alacağını dile getirdi.

Cathie Wood, Bitcoin’in (BTC) yeni altın olduğunu söyledi

Spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, BTC’nin daha fazla yer edineceğini belirtti. Wood, Bitcoin’in değer saklama aracı olarak altının yerini alacağını iddia etti.

Kripto para yatırımcıları da Wood ile aynı fikirde. Bugüne kadar birçok yatırımcı, Bitcoin’in dijital altın olduğunu savunarak değer saklama aracı olarak tercih ettiğini öne sürdü.

cathie wood

Dijital altın Bitcoin, özellikle ekonomik gidişatın sancılı olduğu coğrafi bölgelerde ön plana çıkıyor. Bu da tıpkı altın gibi kaçış aracı olarak yorumlanıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Wood, “Geçen yıl Mart ayındaki bölgesel banka krizi sırasında, bölgesel banka endeksi olan KRE çökerken Bitcoin yüzde 400 yükseldi. Burada yine bölgesel banka endeksi hareketleniyor ve 11 ETF’nin tanıtılmasından sonra biraz düzeltmenin ardından, Bitcoin’in tekrar bir teklif yakaladığını görüyoruz.” dedi.

Wood, sık sık Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde büyük bir önem kazanacağını ve BTC fiyatının altı haneli rakamlara erişeceğini dile getiriyor. Wood, “Artık Bitcoin’e doğru bir ikame söz konusu ve Bitcoin’e erişmenin çok daha kolay ve daha az çaba gerektiren bir yolu olduğu için bunun devam edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner