Yükleniyor...

EigenLayer çılgınlığı: Stake nedeniyle yüzde 43’lük artış!

Kripto piyasasının popüler projelerinden EigenLayer, stake limitlerini geçici olarak kaldırarak büyük bir ilgi topladı.

eigenlayer stake tvl

Kripto piyasasının popüler projelerinden EigenLayer, stake limitlerini geçici olarak kaldırarak büyük bir ilgi topladı.

Kripto para piyasasında son dönemin en büyük trendlerinden birisi de sektöre yeni giriş yapan projeler oldu. Kripto yatırımcıları, sektörde taze kan olacak ve yenilikçi girişimlere imza atacak projelere yoğun ilgi gösteriyor. Birçok kripto projesi, piyasaya çıkmadan önce topluluk oluşturmayı başardı. Dymension, Monad ve Avail gibi projelere şimdiden binlerce kullanıcı dahil oldu.

Henüz kripto para lansmanını gerçekleştirmeyen ve sektöre giriş yapmaya hazırlanan EigenLayer, geçtiğimiz gün kripto piyasasında ses getirdi. EigenLayer’ın toplam kilitli varlığı (TVL), 1 milyar dolar artış kaydetti.

EigenLayer gümbür gümbür geliyor

Ethereum üzerinde inşa edilen yenilikçi bir protokol olan EigenLayer, stake furyasının da etkisiyle yoğun ilgi topladı. Ethereum tabanlı restaking hizmeti sunan EigenLayer, toplam kilitli varlık (TVL) miktarını 3,5 milyarın üzerine çıkardı.

Kısa sürede popülerlik kazanan EigenLayer, geçtiğimiz gün staking limitlerini geçici olarak kaldırdığını duyurdu. Kullanıcılar olası airdrop ve getiri için EigenLayer ağında stake etmeye devam etti. Böylelikle proje, kısa sürede TVL oranında artış yaşadı. EigenLayer ağında ortaya çıkan stake yoğunluğu, TVL miktarını sadece 8 saatte 1 milyar dolar artırdı.

EigenLayer, organik talebi artırmak amacıyla bu adımı attı. Kripto projesi, 9 Şubat’a kadar protokol başına 200 bin ETH olan staking sınırını kaldırarak yeni kullanıcıların da ilgisini üzerine çekti.

DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, EigenLayer’ın bu hamlesiyle birlikte 2,5 milyar dolar olan TVL yüzde 43’lük artışla 3,5 milyar doların üzerine çıktı.

eigenlayer tvl

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner