Yükleniyor...

Bir Asya Filmi NFT Eser Olarak 550 Bin Dolara Satıldı

Wong Kar-wai'nin "In The Mood for Love" filmi NFT olarak Sotheby's platformunda 550 bin ABD dolarına satıldı.

nft film

Wong Kar-wai’nin “In The Mood for Love” filmi NFT olarak Sotheby’s platformunda 550 bin ABD dolarına satıldı.

Ödüllü Çinli yönetmenin film görüntüleri, bu alandaki ilk NFT eser olurken, uluslararası bir müzayede evi tarafından sunulan ilk Asya filmi NFT’si oldu.

Yapımcılığı, yönetmenliği ve senaryosu Wong Kar-wai’in yaptığı In the Mood for Love filminin NFT’si, Sotheby’s Modern Art platformunda Akşam İndirimi’nde çok sayıda teklif alarak 4.28 milyon HK dolara (yaklaşık 550.000 dolara) satıldı.

Happy Together (1997) adlı filmiyle Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan ilk Çinli yönetmen olan Wong kariyeri boyunca Hong Kong’un yerel film sahnesine meydan okudu.

Sotheby’s Hong Kong Modern Sanat Akşam İndirimi, beklenenden çok daha düşük bir performans sergiledi ve toplam fiyatı 485 milyon HK dolardı. (yaklaşık 61,7 milyon dolar)

NFT müzayedesi 1,6 milyon HK dolardan başladı. İki ana teklif sahibi Sotheby’s Asia’nın Chiarman’ı Patti Wong ve Sotheby’nin Asya’daki Modern Sanat Departmanı Direktörü Felix Kwok vardı.

Her iki tarafın da tekrarlanan tekliflerinden sonra, müzayede NFT’yi 3.4 milyon HK dolara düşürdü ve Wong’un müşterisi kazandı. Bu, 2 ila 3 milyon dolarlık tahmini fiyat aralığını aştı.

Alıcının primi ile 4.28 milyon HK dolardan (yaklaşık 550.000 dolardan) satıldı.

Koleksiyondaki görüntü ilk olarak 13 Şubat 1999’da çekildi. In The Mood For Love ilk olarak 2000 yılında Cannes Film Festivali’nde gösterildi. Başrol oyuncusu Tony Leung’un En İyi Erkek Oyuncu (bu ödülü kazanan ilk Hong Konglu aktör) ile Büyük Teknik Ödülü’nü kazandı.

Wong, konuyla ilgili şunları aktardı;

“Bugünü yepyeni bir formda ebedileştiriyoruz. Blockchain dünyasında bu ok yeni bir rota çizebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner