Yükleniyor...

Bir Avrupa Ülkesi Daha Kripto Para Borsası Binance Konusunda Uyarıda Bulundu

İtalya, Binance'e karşı uyarıda bulunan küresel düzenleyiciler listesine katıldı.

binance 2

İtalya, Binance’e karşı uyarıda bulunan küresel düzenleyiciler listesine katıldı.

İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, Binance’in ülkede hizmet sunma yetkisine sahip olmadığını söyledi.
Bir Binance sözcüsü The Block’a “Bunun Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yok” dedi.

İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, kripto para borsasının ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediğini söyleyerek Binance’e karşı bir uyarı yayınlayan en son devlet kurumu. Düzenleyici Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Consob, tasarruf sahiplerini, ‘Binance Group’ şirketlerinin, www.binance.com web sitesi aracılığıyla bile İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığı konusunda uyarıyor” dedi.

Consob, Binance.com’un türevler ve hisse senedi token’ları da dahil olmak üzere belirli bölümlerinin İtalyanca olmasına rağmen bunun böyle olduğunu söyledi. Binance.com, 2018’den beri İtalyanca olarak mevcuttur. Bir Binance sözcüsü The Block’a şu açıklamada bulundu:

“CONSOB’dan gelen bildirimin farkındayız ve Binance.com’un İtalya dışında faaliyet göstermediğini doğrulayabiliriz. Bu, Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkiye sahip değildir. Düzenleyicilerle çalışırken işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner