Bir Bitcoin Balinası Piyasalardaki Çalkantıya Rağmen 12.000 BTC'yi Cüzdanına Taşıdı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Bir Bitcoin Balinası Piyasalardaki Çalkantıya Rağmen 12.000 BTC’yi Cüzdanına Taşıdı!

Bitcoin'deki düşüş devam ettiğin için piyasalarda tam bir kaos havası hakim.

Balina

Bitcoin’deki düşüş devam ettiğin için piyasalarda tam bir kaos havası hakim. Sadece bir hafta önce 8.700 dolardan işlem gören Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı sırada 7.100 dolar seviyesinde seyrediyor.

Mayıs 2019’dan bu yana ilk kez Bitcoin’in toplam piyasa değeri 200 milyon doların altına düştü ve Açgözlülük ve Korku Endeksi piyasadaki duygunun “Aşırı Korku” olduğunun sinyalini veriyor.

12.000 BTC’lik Transfer

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öte yandan Bitcoin balinaları piyasanın içinde bulunduğu durumdan rahatsız değil gibi görünüyor. Bitcoin balinalarından biri bugün 89 milyon dolar değerindeki BTC’yi kripto para borsası Coincheck’ten bilinmeyen bir cüzdana taşıdı.

Balinanın milyonlarca dolar değerindeki Bitcoin’i cüzdanına taşıyarak bir kenara çekilmesi balinaların piyasaları nasıl okuduklarının ve fiyat hareketlerini nasıl değerlendirdiklerinin bir örneği; sabırla bekle ve korkuya kapılıp panik satışı yapanlardan topla.

Piyasanın daha önce bu korku seviyelerini gördüğünü unutmamak gerekiyor. Ağustos ayında Açgözlülük ve Korku Endeksi tüm zamanların en düşük seviyesi olan “5” seviyesini görmüştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x