Yükleniyor...

Çin Bitcoin’e Yeniden Savaş Açtı, Boğa Koşusu Başlayabilir!

Şangay makamları Bitcoin ve kripto konusunda baskı yapıyor ve herhangi bir kripto işlem sağlayıcısı olanları Çinli kullanıcılara yasaklıyor.

Çin Bitcoin’e Yeniden Savaş Açtı Boğa Koşusu Gelebilir

Şangay makamları Bitcoin ve kripto konusunda baskı yapıyor ve herhangi bir kripto işlem sağlayıcısı olanları Çinli kullanıcılara yasaklıyor.

Bitcoin Cadı Avı Tekrar Başladı

Primitive Ventures’in kurucu ortağı Dovey Wan, Çin’in kripto cadı avını tekrar başlattığı haberini paylaştı. Çin, şu anda yurt dışında bulunan kripto borsaları dahil olmak üzere yerel kullanıcılar için olan kripto işlem sağlayıcılarını da gözetim altına alıyor.

Çin Yeniden Kripto Paralara Savaş İlan Etti

Eylül 2017’de Çin, ilk önce ICO’ları yasakladı ve ardından kripto para borsalarına genişleme yasağı koydu. Bazı kripto para borsaları Malta gibi kripto dostu ülkelerin yasalarından faydalanmak için ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Binance’de ülkeyi terk eden kripto para borsalarından biri. Borsa, Çin’in kripto para birimlerine karşı olumsuz tutumundan kaçınmak için Singapur’u terk ederek Malta’ya gitti.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yakın tarihli bir açıklamasının ardından, Tron ve Binance dahil pek çok kişi, bundan sonra şansın yüzlerine güleceği ve kaderin değişeceğini düşündüğü için sevindi. Ancak Çin, Tron ve Binance’in Weibo’daki (Çin’in en büyük sosyal medya ağı) hesaplarını yasakladı.

Şimdi, Şangay Halk Çin Merkez Bankası (Çin Halk Bankası) merkez ofisinin, kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici kontrolün sıkılaştırılması ve Çin’de ticaret yapmalarına izin verilen yabancı kripto para birimleri hakkında düzenleyici bir güncelleme yayınladığı bildirildi.

IEO, ICO, STO Yasadışı Kabul Edildi

Primitive Ventures’tan Dovey Wan, Twitter sayfasında şu andan itibaren, kripto projeleri için her türlü fonlamanın Çin’de yasadışı olarak kabul edildiğini duyurdu. Daha vahimi ise Wan, yasal düzenleme önlemlerinin yurtdışında kayıtlı kripto borsalara bile dokunacağını yazıyor.  Wan konuyu şöyle açıklıyor:

Özellikle yurt dışında bir kripto para platformuna kayıtlı ise derhal düzeltilecek ve piyasadan kaldırılacak. Sunucuları yurt dışında olan borsalar düzenlenecek ve fiat alma-ödeme ağı güçlü bir şekilde temizlenecek. Yatırımcılar, Blockchain ve kripto paraları birbirine karıştırmayacak.

Açıklamalardan anlaşılacağı gibi Xi Jinping’in Blockchain ile ilgili olumlu ifadelerini yanlış yönlendirilen kripto yatırımcıları da uyarılmış oldu. Yatırımcılara, Blockchain ve kripto para birimleri konusundaki tutumun bir kez daha karıştırılmaması gerektiği söylendi.

Litecoin Kurucu Ortağı: “Boğa Koşusu Geliyor.”

Litecoin ve Coinut Borsası’nın kurucu ortağı Xinxi Wang, topluluğa Çin’in iki yıl önce kriptoyu yasaklama çalışmalarından sonra büyük bir boğa koşusunun başladığını hatırlattı. Wang, bu sefer de aynı şekilde olacağına dair umudunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner