Yükleniyor...

Bir Bitcoin (BTC) Balinası Cüzdanını Boşalttı

Kayıtlı en zengin Bitcoin (BTC) sahiplerinden biri büyük bir kripto para transferi gerçekleştirdi.

bitcoin balinası

Kayıtlı en zengin Bitcoin (BTC) sahiplerinden biri büyük bir kripto para transferi gerçekleştirdi. Tüccarlar, balinanın neden bir Bitcoin cüzdanını tamamen boşalttığına dair ipuçları arıyor. Balinanın BTC’leri gönderdiği adres ise anonim. Kripto para takipçisi Whale Alert, 14 bin 922 BTC’nin 143.96 milyon dolar değerindeki tek işlemini tespit etti. Bu transferin maliyeti ise 0,00003138 BTC, yani yaklaşık 0,30 dolardı.

BitInfoCharts‘a göre, balına bu cüzdandaki BTC’yi bir ay içinde düzenli olarak biriktirdi. 5 Nisan’da cüzdan, 12 bin 380 BTC’nin üzerine çıktı. Yani 85.08 milyon dolar değerine ulaştı. Böylece dünyanın en zengin 58. BTC adresi oldu.

13 Mayıs’a kadar, cüzdan 48. en zengin Bitcoin adresi haline gelmek için 10 kişiyi daha geçti ve toplamda o zaman 138.15 milyon dolar değerinde olan 15 bin 470 BTC’ye ulaştı.

Bitcoin Adresleri

Sürekli Biriktiriyorlar

Glassnode’a göre, en az bin BTC’ye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı Mart ayındaki kara perşembeden sonra kısa bir süre düşüş yaşadı ancak piyasa iyileştikçe hızla yüksek seviyelerine geri döndü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner