Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 50 Bin Dolara Yükselecek

Bitcoin yatırımcısı ve araştırma analisti Tuur Demeester, halving sonrasında lider kripto para biriminin 6 bin doların altına düşmeyeceğini ifade ediyor.

tuur demeester bitcoin 50 bin dolar

Bitcoin yatırımcısı ve araştırma analisti Tuur Demeester, halving sonrasında lider kripto para biriminin 6 bin doların altına düşmeyeceğini ifade ediyor. Analiste göre BTC, gelecekte kesinlikle en az 50 bin doları görecek.

Kripto araştırma firması Messari’nin YouTube kanalında 18 Mayıs’ta yayınlanan bir videoda Demeester, Bitcoin’in yarı yolda kaldıktan sonra 3 bin – 4 bin dolarlık bir alt seviyeye geçtiğini ifade etti. Analist, Federal Rezerv’in son enflasyon önlemlerinin kripto para biriminin fiyatını nasıl etkileyebileceği konusunda spekülasyon yapmaya devam etti. ABD dolarının düşük potansiyel alım gücünün daha değerli bir Bitcoin fiyatına zarar verebileceğinden endişe duyulmasına rağmen, Demeester şunları söyledi:

“Sanırım 50 bin dolar gibi bir fiyat hedefi hiç de çılgınca değil. Bitcoin için 50 bin  ila  10 bin dolar arasında seviye öngörüyorum.”

Fiyatı Ne Artıracak?

Demeester, Bitcoin’in geleneksel varlıklardan ayrıştırılmış bir pazar arayan şirketler arasında popüler olduğunu ve satın alma acelesini açıkladı. Demeester, röportajın ardından Twitter hesabında yaptığı açıklamada, bu kurumların ve balinaların yeterince BTC biriktirmesi ile fiyatın “muhtemelen başka bir parabolik ralliye ateşleneceğini” söyledi.

https://twitter.com/TuurDemeester/status/1262427836478078976?s=20

Kripto topluluğunun diğer üyeleri tahminlerinde daha muhafazakar. BitMEX İcra Kurulu Başkanı (CEO) Arthur Hayes, BTC fiyatının kesinlikle 3 bin dolara düşebileceğini düşünüyor, ancak yine de kripto para biriminin 2020 sonuna kadar 20 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner