Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu Başlayacak mı?

Madencilik gelirindeki ciddi düşüş, önceki döngülerini anımsatan bir Bitcoin boğa koşusunun başlangıcı olabilir.

bitcoin boğa koşusu

Madencilik gelirindeki ciddi düşüş, önceki döngülerini anımsatan bir Bitcoin boğa koşusunun başlangıcı olabilir. Araştırma firması Glassnode, Bitcoin’in (BTC) Puell Çoklu metriğinin Ocak 2019’dan bu yana ilk kez yeşil renkte olduğunu kaydetti. Dolayısıyla firma, yatırımcıların daha büyük getiriler elde edebilmek için daha fazla BTC biriktirmesinin ‘mükemmel bir dönem’ olabileceğini belirtiyor.

Bitcoin analisti David Puell tarafından geliştirilen Puell Çoklu metriği, BTC’nin günlük değer düzenlemesinin yıllık hareketli ortalamasına bölünmesiyle hesaplanır. Bilindiği üzere üçüncü yarılanmanın bir sonucu olarak, günlük yeni kripto para üretimi de yarıya indirildi (12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye). Blockchain verilerine göre bu, yüzde 48 düşüş gösteren madencilerin gelirleri üzerinde önemli bir sıkıntı yarattı.

Boğa Rallisi Başlangıcına Benziyor

Puell Çoklu metriği şimdiye kadar 2012 ve 2015 dahil olmak üzere her ayı pazarının altını işaretlemeyi başardığını belirtmek gerekir. Metrik ayrıca, madencilerin Aralık 2018’de teslim olması sonrasında 2019’un başlarında yeşil bölgeye daldı. Son zamanlarda, BTC ayrıca haftalık grafikte arka arkaya yeşil mum gördü ve bu ikinci çeyrek boğa piyasasının başlangıcına erken benziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner