Yükleniyor...

Bir Bored Ape NFT’si Yanlışlıkla Çok Düşük Bir Fiyata Satıldı

Dünyanın en prestijli NFT koleksiyonlarından biri olarak bilinen The Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir eser, yanlışlıkla değerinden oldukça düşük bir miktara satıldı.

The Bored Ape Yacht Club

Dünyanın en prestijli NFT koleksiyonlarından biri olarak bilinen The Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir eser, yanlışlıkla değerinden oldukça düşük bir miktara satıldı.

300 Bin Dolarlık NFT, 3 Bin Dolara Satıldı

Bored Ape Yacht Club NFT’leri arasında şu anda en düşük miktar 52 ETH yani 210 bin dolar iken (yaklaşık 3 milyon TL) bir Bored Ape NFT’si yanlışlıkla 3 bin 66 dolara satıldı.

nft 1 2

Cumartesi günü gerçekleşen bu hatanın sebebi tombul parmak hatası idi. Finansal faaliyetlerdeki yanlış klavye veya fare işlemine tombul parmak hatası deniyor. NFT’nin sahibi Max, tombul parmak hatası yaparak eserinin fiyatına 75 ETH (300 bin dolar) yerine yanlışlıkla 0.75 ETH olarak yazdı.

Satın Alma İşlemini Bir Bot Gerçekleştirdi

Bored Ape

NFT piyasasına göre oldukça düşük bir ücretle satışa çıkan bu NFT, anında alıcı buldu. Alıcı, işlemi hızlandırmak için fazladan 34 bin dolar ödedi ve eserin başkasına satılmasının önüne geçti.

Belirli bir fiyatın altında listelenen NFT’leri hemen satın almak için geliştirilen bir bot, NFT’yi anında satın aldı.

NFT’nin sahibi Max, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Nasıl oldu anlamıyorum. Sanırım konsantrasyon kaybı. Her gün pek çok ürün listeliyorum ve düzgün bir şekilde dikkat etmiyordum. Parmağım fareye tıkladığında hatayı anında gördüm ama bir bot 8 ETH (34 bin dolar) üzerinde bir ücret gönderdi. Bu yüzden ‘iptal’i tıklayamadan anında satıldı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner