Yükleniyor...

Bir DeFi Platformu Daha Saldırıya Uğradı, Fiyat Düşüş Yaşadı

Zincirler arası bir DeFi platformu olan pNetwork saldırıya uğradı.

bir defi platformu daha saldiriya ugradi fiyat sert dustu

Zincirler arası bir DeFi platformu olan pNetwork saldırıya uğradı. Platform saldırıda 277 pBTC (bir wrapped Bitcoin versiyonu) kaybettiğini açıkladı. Söz konusu miktar, yayın saati itibariyle 12 milyon doların üzerinde bir değere karşılık geliyor.

pNetwork saldırının nasıl gerçekleştiği hakkında detay vermezken, saldırganın kod tabanındaki bir hatayı kullandığı belirtildi. Fonların BSC ağından boşaltıldığını açıklayan proje diğer köprülerin etkilenmediğini ve fonların güvende olduğunu söyledi. Diğer tarafdan hatanın tespit edildiği ve düzeltilmesi için köprülerin 12 saat içinde yedeklenmesini beklediklerini aktardı.

Platform, fonların iade edilmesi durumunda saldırgana 1.5 milyon dolarlık bir hata ödülü vereceğini de duyurdu. Güvenlik açıklarını bulmanın oyunun bir parçası olduğunu söyleyen proje, defi ekosisteminin büyümeye devam etmesini istediklerini ve fon iadesinin de bu yönde bir adım olduğunu söyledi.

Platformun BSC ağında çalışan yerel token’ı PNT de haberin ardından düşüş yaşadı. PNT yaklaşık %20 kayıpla 0.94 dolara kadar geriledi. PNT yayın saati itibariyle 0.97 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner