Yükleniyor...

Bir DeFi Projesi Son 7 Günde %60 Yükseldi

Kripto projelerinin büyük çoğunluğu, Salı ve Çarşamba günleri piyasa çapında yaşanan bir düşüşten sonra bu hafta geriledi.

frax defi

Kripto projelerinin büyük çoğunluğu, Salı ve Çarşamba günleri piyasa çapında yaşanan bir düşüşten sonra bu hafta geriledi. Ancak bir merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoini trendi alt üst etti.

Frax Shares (FXS), kripto para biriminin kısmen algoritmik olarak stabilize edildiği ve kısmen teminatla desteklendiği bir sabit para sistemi olan Frax Finance tarafından kullanılan iki token’dan birisi. Piyasa değerine göre 65. sıradaki kripto varlığı olan FXS, bir değer deposu olarak ve Frax protokolünün yönetiminde kullanılır. FXS, yazı yazılırken son yedi gün içinde %57’den fazla artışla 35 dolardan işlem görüyor.

The Block bu hafta, projenin milyarlarca dolar değerinde diğer ana layer-1 (L1) kripto para birimlerinden oluşan rezerv teminatı oluşturmayı düşündüğünü bildirdi.

Frax Finance kurucusu Sam Kazemian şunları söyledi:

“Unutmayın, bu strateji, her L1 zincirinin (BTC/lightning dahil), ekonomilerinde FRAX stabilcoinlerinin akmasını teşvik edeceği anlamına gelir, çünkü bu, L1 token’ları için merkez bankası büyüklüğünde bir pazar talebi yaratır.”

Frax, böyle bir rezerv oluşturan ilk proje değil. Terra’nın kurucusu ve CEO’su Do Kwon’a göre, Stablecoin ihraççısı Terra (LUNA), 10 milyar dolarlık devasa bir Bitcoin (BTC) rezervi biriktirme planlarıyla ilerliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x