Yükleniyor...

Bir Kripto Para Analistine Göre Mevcut Fiyat Eylemleri Boğa Koşusu Değil

Bitcoin birkaç gün içinde 12.

bir kripto para analistine gore mevcut fiyat eylemleri boga kosusu degil 1

Bitcoin birkaç gün içinde 12.000 dolardan 10.000 dolara düştü ve o zamandan beri boğalar 10.000 dolarda tutunmak için savaş verdi. Ancak bir kripto para analistine göre son ralli bir “boğa piyasası” gibi görünmediğinden, ayılar bu savaşı kazanabilir.

Fiyat hareketini geçmiş boğa döngüleriyle karşılaştırınca bu iddia mantıklı geliyor. Bununla birlikte, aynı bakış açısına sahip başka bir perspektif ise aksini söyleyebilir. Şimdi gelin bakalım, mevcut fiyat hareketi bir boğa koşusuna benziyor mu?

Kripto Analisti Mevcut Döngü ve Fiyat Eyleminin Boğa Koşusu Olmadığını İddia Etti

Bitcoin boğaları koşullar veya piyasa ortamı ne olursa olsun, sağlam bir zemine oturmuş gibi görünmüyor. Yarılanma, enflasyon, yükselen hisse senetleri – hiçbiri kripto para birimleri için yeni bir boğa piyasasına yol açmadı.

Bu aşamada Kara Perşembe’nin en düşük seviyesi, kripto para piyasasını toplam çöküşten ve daha derin bir ayı piyasasından kurtaran tek şey olarak önümüze çıkıyor.

Bitcoin’in güvenli liman olduğu anlatımı ve baş gösteren hiperenflasyon sayesinde işler son zamanlarda daha da yükselişe geçse de bir kripto para analisti bunun bir boğa piyasası gibi olmadığını söylüyor. Kripto para, emtia ve borsa trader’ı Jake Hubbs’ın sunduğu örnekler ikna edici görünüyor: Bitcoin’in geçmişindeki her boğa piyasası çok özel bir eğri benzeri parabolik şekil almıştır. Analist, doğrudan karşılaştırma için 2017 boğa piyasasını kullanıyor.

Hubbs, 2019’un başlarının yeni bir boğa piyasası oluşumuna en yakın görünen şey olduğunu, ancak bu yapının o zamandan beri bozulduğunu söylüyor. Bu nedenle Hubbs, şu anda Bitcoin biriktiren herkesin aklında üç ila beş yıllık bir zaman çizelgesi olması gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin Boğa Koşusu Aslında Yeni Başlıyor olabilir mi? Başka Bir Bakış Açısı, Sadece Şekillenmekte Olan Yükseliş Trendi Olduğu Varsayımını Ortaya Atıyor

Peki pazar döngülerinin uzaması nedeniyle parabolik eğrinin bu sefer şekillenmesi çok daha uzun sürüyorsa ne olacaktır? Hisse senedi akış modeli gibi yarılanma temelli teoriler, yatırımcıların bir yıl içinde 100.000 dolardan fazla Bitcoin fiyatlarını beklemesini sağlıyor. Gerçekte ise daha sağlam temelli teoriler, bunun birkaç yıl daha sürmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner