Yükleniyor...

Ethereum Haftalık Transferlerde Bitcoin’in Önünde Yer Alıyor

Eylül ayının başından bu yana, başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere toplu kripto para piyasası, yoğun düşüş baskısıyla mücadele etmeye devam ediyor.

otomatik taslak 6

Eylül ayının başından bu yana, başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere toplu kripto para piyasası, yoğun düşüş baskısıyla mücadele etmeye devam ediyor. Bununla birlikte tüm bu karmaşanın arasında, Coinmetrics tarafından yayınlanan bir rapora göre, Ethereum’un 7 günlük ortalama transfer değeri Bitcoin’in üzerine çıktı. 5 Eylül tarihinde, ETH ile yapılan 7 günlük transfer ortalaması 3.08 milyar dolarken, Bitcoin’in ortalaması 3.01 milyar dolar civarında kaldı.

Ek olarak, Ethereum’daki ortalama değerin önümüzdeki iki gün içinde de Bitcoin’den daha yüksek olduğu, sağlanan veriler ile görülebiliyor. Ethereum’un ortalama transfer değeri iki yıl içinde ilk kez Bitcoin’in değerini aştı. Bunun arkasındaki en önemli sebep ise şüphesiz Ethereum platformu üzerine inşa edilen DeFi uygulamalarının etkisi diyebiliriz.

İlk olarak 2018 yılında, Ethereum’un 7 günlük ortalama transfer değeri Bitcoin’i geçtiğinde kısa ömürlü oldu çünkü kripto paralar için 1. büyük boğa koşusunun sonu gelmişti. Ancak 2020 yılında işler çarpıcı bir şekilde değişti ve Ethereum, temelli olarak değer açısından önde kalabilir. Her şey, Ethereum ekosisteminin önümüzdeki günlerde nasıl gelişme göstereceğine bağlı.

Özellikle son 24 ayda Ethereum’u çevreleyen inovasyon ve gelişme, Ethereum’un gerçek potansiyel değerini ortaya çıkardı. Ancak birçok analiste göre şu an için DeFi kesinlikle çok erken aşamasında. Birçok analist DeFi platformunu 2017’nin ICO’larına benzetiyor, ancak gelecek için son derece önemli bir araç olabilir.

Saniyeler içinde oluşturulabilen ve merkezi bir otoritenin katılımı olmadan kredi yetkilendirme fikri, cazip bir kavram ve zamanla, teknolojik olarak da daha sağlam hale gelebilir.

Ethereum’da yaşanılan bu gelişmeler ve beklenen Ethereum 2.0 güncellemesi ile birlikte, kripto para piyasasında bazı dengeler de değişebilir. Bazı analistlere göre en büyük altcoin olan ve piyasa değeri bakımından da en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum, gelecekte Bitcoin’in yerini alabilir. Bu teori gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilemiyoruz ancak Etheruem’un ilerleyen günlerde potansiyel yükselişi mutlaka gerçekleşecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner