Yükleniyor...

Bir Sonraki Bitcoin (BTC) Rallisini Tetikleyecek 3 Gelişme

Bitcoin son altı haftayı pekiştirdi ve birçok analisti bulunduğu yeri dibi olduğuna inanmaya zorladı.

Bir Sonraki Bitcoin BTC Rallisini Tetikleyecek 3 Gelişme

Bitcoin son altı haftayı pekiştirdi ve birçok analisti bulunduğu yeri dibi olduğuna inanmaya zorladı. Ayrıca temel göstergeler güçleniyor ve aşağıdaki üç etken Bitcoin (BTC)  için bir sonraki boğa koşusunu başlatabilir.

Bitcoin (BTC) Savaş Seslerine Tepki Verdi

Bitcoin bugüne yaklaşık %2,5 artışla başladı ve birkaç saat önce haftalık direnç 7.480 dolar olarak kaydedildi. ABD’nin İran hedeflerine yönelik askeri harekatı başlatabileceğini söylemesi şüphesiz bu sıçramanın sebebi olarak görülüyor.

8 bin doların üzerine çıkana kadar başka bir momentum olması muhtemel değildir, ancak bu güçlendirme temelleri boğaların geri dönmesi için katalizör olabilir.

1. Bitcoin (BTC) Hash Oranı Zirve Yaptı

Bitinfocharts.com’a göre, hash oranı 114.5 EH/s ile rekor seviyesine ulaştı. Sektör gözlemcilerinin belirttiği gibi, 2017’nin sonunda ulaşılan rekor seviyeden 8 kat daha yüksek. Bu durumu fark eden analistlerden biri olan The Moon hash oranının bu denli yüksek olmasını şu şekilde yorumluyor:

Bitcoin temelleri bana BTC fiyatının YAKINDA patlamak üzere olduğunu söylüyor!

Bu, madencilerin teslim olduğunu ileri süren tüm iddiaları ortadan kaldırır çünkü ağ gücü ve güvenilirliği her zamankinden daha iyi. Hash oranları doğrudan fiyatla ilgili değildir, ancak Bitcoin ağ sağlığının iyi bir işaretidir.

2. Bitcoin (BTC) Yarılanması (Halving)

Evet, artık beş ay kaldığı için hiçbir makale Bitcoin yarılanmasından bahsetmeden tamamlanamaz. Bitcoin madencilerinin ödüllerini yarıya indirecek etkinliğin madenciliği olumsuz yönde etkileyeceğine inanılıyor.

Etkin piyasa hipotezi, spekülasyon büyüdükçe olayın beklentisiyle hareket edebilir. Bu yüzden önce gerçekleşen yarılanma olaylarına bakılarak Bitcoin geleceği tahmin edilebilir. Ayrıca, stok akış ve Bitcoin enerji değeri modeli daha büyük kazançların kaçınılmaz olduğunu göstermektedir.

3. Bitcoin (BTC) Güvenli Liman

Hiç şüphe yok ki Bitcoin güvenilir bir varlıktır. Peter Schiff gibi memnun olmayan insanların ne düşündüğüne bakılmaksızın, geçen hafta geç saatlerde kötü haberler geldiğinde BTC altın ve petrolle ile birlikte yürüdü.

Ekonomik sıkıntılar, hiperenflasyon ve sermaye kontrolleri olan ülkelerde yerel Bitcoin hacmi geçtiğimiz yıl arttı ve bunun 2020 yılı boyunca devam etmemesinin hiç bir nedeni yok.

Bankacılık sisteminin kurtarılması yoğunlaştı ve faiz oranları, dünya genelinde mevduat sahiplerini ve daha fazla borç birikimini teşvik eden negatif bölgelere düşüyor. Daha fazla para basmak merkez bankalarının cevabıdır ancak bu durum uzun süreli sürdürülemez.

Daha genç teknoloji meraklısı nesiller, seleflerinin yaptığı gibi bankalar tarafından yakılmak istenmeyecek ve geleceği için güvenli sığınak merkezsiz varlıklar arayacak ve böylece tüm yollar Bitcoin’e çıkacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner