Yükleniyor...

Bir Sonraki Rallinin Yıldızı Şimdiden Belli Oldu: Balinalar Tezos (XTZ) Topluyor

Kripto para birimi Tezos (XTZ), son iki ay içinde altcoin piyasasının parlayan yıldızı oldu ve yıl başından bu yana yüzde 200'ün üzerinde değer kazandı.

Tezos xtz 1

Kripto para birimi Tezos (XTZ), son iki ay içinde altcoin piyasasının parlayan yıldızı oldu ve yıl başından bu yana yüzde 200’ün üzerinde değer kazandı. Ancak geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 40’lık bir düşüşle bu kazanımların dörtte birini kayboldu.

Balinalar Tezos (XTZ) Topluyor

Coinbase Custody’den elde edilen verilere gör,e küçük yatırımcıların sattığı Tezos’ları balina olarak adlandırılan büyük yatırımcılar toplamaya başladı. Bu da akıllara Tezos’un yeni büyük bir ralli görebileceğini getiriyor.

Son zamanların en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Tezos, yüzde 200’lük bir ralli ile en büyük 10 kripto para arasına girmişti. Tezos’un fiyatındaki ivmelenmenin pasif gelir imkanı sunan staking özelliğinden geldiği düşünülüyor.

Verilere göre balinalar, XTZ toplamaya devam ediyor. Analistler, küçük yatırımcıların XTZ satarken büyük yatırımcıların birikime gitmesinin dijital varlığın üzerindeki balina hakimiyetini arttıracağını düşünüyor.

Kripto para ticareti söz konusu olduğunda hacim en önemli şeydir. Hacim, varlıkların el değiştirdiğinin bir işaretidir ve ayrıca her zaman fiyat patlamalarından önce hacmin yükseldiği görülür. En son görülen rallide, altcoin piyasası tarihindeki en yüksek tek günlük işlem hacmini görmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner