Yükleniyor...

Bitcoin’de 2014’ten Bu Yana İlk Kez Yaşanacak!

Bitcoin, altı yıl sonra ilk kez Şubat ayını ekside kapatmaya hazırlanıyor.

Bitcoin 11

Bitcoin, altı yıl sonra ilk kez Şubat ayını ekside kapatmaya hazırlanıyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin yazım sırasında 8.595 dolardan işlem görüyor ve CoinMarketCap’in verilerine göre aya 9.330 dolarlık fiyatla giriş yapan Bitcoin o tarihten bu güne kadar yaklaşık yüzde 8 değer kaybetti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in fiyatındaki düşüşün 29 Şubat’ta da devam etmesi durumunda, en büyük kripto para birimi 2014’ten bu yana ilk kez Şubat ayını ekside kapatacak.

Bitcoin BTC Şubat
Yıllara göre Şubat ayı için Bitcoin’in geçmiş fiyat performansı (2012-2020)

Öte yandan Bitcoin, Ocak ayını ABD-İran gerilimi ve Coronavirüsü salgınının neden olduğu endişelerle yüzde 32 gibi bir değer artışı ile kapatmıştı. Uzmanlar bu trendin Şubat ayında da devam edeceğini tahmin ediyorlardı.

Tahmin edildiği gibi, Şubat ayının ilk iki haftasında yükseliş trendi devam ederken, Bitcoin’in fiyatı 13 Şubat’ta ayın en yüksek seviyesi olan 10 bin 500 dolara kadar yükseldi. Üçüncü haftadan itibaren oluşan satış baskısıyla en büyük kripto para biriminin fiyatı 9 bin 300 dolara kadar geriledi. Sağlıklı bir düzeltme olarak yorumlanan bu fiyat hareketi ayın son haftasında da devam ediyor ve hafta başında 8 bin 500 dolar ile ayın en düşük seviyesi görüldü.

Fiyattaki düşüş kısa vadeli yükseliş trendinin sona erdiği şeklinde yorumlanırken, güvenli liman tartışmalarını da gölgeledi. Hisse senedi piyasalarındaki düşüşe rağmen Bitcoin yukarı yönde hareket yapamadı.

Tüm olumsuzluklara rağmen Blockchain araştırma firması Glassnode, haftalık araştırma notunca piyasalardaki yükseliş trendinin henüz sona ermediği konusunda görüş bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner