Yükleniyor...

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Kripto Dolandırıcıları İçin Yeni Hamle Geldi

The National'in haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri, kripto dolandırıcılığını destekleyenler için yeni önlemler almış durumda.

bae

The National’in haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri, kripto dolandırıcılığını destekleyenler için yeni önlemler almış durumda.

Dolandırıcılığı destekleyenler, Ocak ayından itibaren beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca 1 milyon dirheme varan para cezaları da gündemde yer alıyor.

BAE’nin bu hamlesi, artan kripto faaliyetleri göz önüne alındığında çevrimiçi güvenliği teşvik etmeyi amaçlıyor. Böylelikle bireysel yatırımcıları hedef alınmasının önüne geçilebilir.

Avukat Dr. Hassan Elhain’in açıklamasına göre yeni önlemler, lisanssız kripto varlıkların tanıtımını da cezalandırıyor. Kripto haricinde sahte şirketlerin reklamını yapanlara da ceza verilmesi gündemde.

Abu Dabi polisi, Temmuz ayında yatırımcıları hızlıca zengin olma vaadiyle gelen kripto dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BAE’nin yeni siber suç yasası 2 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek. Yasada dolandırıcılık faaliyetleri için sert yaptırımlar söz konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner