Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısında Sona Geldi

Birleşik Krallık'ın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı, 2023 yılının bahar aylarında yürürlüğe girebilir.

birlesik krallik 1

Birleşik Krallık’ın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı, 2023 yılının bahar aylarında yürürlüğe girebilir.

Şu anda tartışılmaya devam eden yasa tasarısı, regülatörlere kripto para sektörü üzerinde daha fazla güç verecek.

Bir Hazine sözcüsü, regülatörlere kripto sektörü üzerinde daha fazla güç verecek olan geniş kapsamlı Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın (FSMB) önümüzdeki bahara kadar yasalaşması gerektiğini söyledi.

Daha önce Avam Kamarası’nda ele alınan FSMB, şimdi de parlamentonun üst kanadı olan Lordlar Kamarası’nda ele alınacak. Her iki meclis de aynı fikirde olduğu takdirde onaylanması için Kral 3. Charles’a gönderilecek.

Hazine sözcüsü şunları söyledi:

“Bu, elbette önemli bir kilometre taşı olacak. AB yasasının külfetli bölümlerinin yürürlükten kaldırılması ve değiştiirlmesi, kripto varlık teknolojisini benimsemeye yönelik önlemler ve tüketiciyi koruma konusunda önemli bir ilerleme kaydetmemizi sağlayacak”

FTX’in çöküşünden bu yana birçok regülatör, kripto sektörü için tedbirler almaya istekli durumda. Bununla birlikte ülke, dünyada bir kripto para merkezi haline de gelmek istiyor.

FSMB, değiştirilmeden yasalaştığı takdirde FCA, tüketicileri koruma yetkisini ele alacak. FCA’nın şu anda yalnızca kripto şirketlerini kaydetmek ve kara para aklamayı önleme yetkileri bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner