Yükleniyor...

BlockFi, Kilitli Varlıklar için Harekete Geçti

Kripto kredi şirketi BlockFi, kullanıcılara kripto cüzdanlarındaki varlıklarını iade etmek için harekete geçti.

BlockFi Kilitli Varliklar icin Harekete Gecti

Kripto kredi şirketi BlockFi, kullanıcılara kripto cüzdanlarındaki varlıklarını iade etmek için harekete geçti.

Kripto borsası FTX‘in çöküşü sonrası tüm kripto ekosistemi derinden etkilendi. Şirketler likidite kriziyle mücadele etmeye çalışırken ayakta duramayanlar için tek yol iflas başvurusu oldu. Bunlardan birisi olan BlockFi, mevcut durumu gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurdu ve iflas yoluna girdi. Şimdi de iflas başvurusunun ardından cüzdanlarda kilitli kalan varlıklar için mahkemeye talepte bulundu.

BlockFi, Kullanıcılara Varlıklarını İade Etmek İstiyor

İflas başvurusunda bulunan BlockFi, cüzdanlarında tutulan kripto paraları kullanıcılara iade etmek için ABD İflas Mahkemesi’ne dilekçe verdi.

New Jersey Bölgesi‘ndeki ABD İflas Mahkemesi’ne 19 Aralık’ta sunulan bir önergede; şirket, 10 Kasım’daki durdurma işlemlerinden sonra cüzdan hesaplarından müşteri para çekme işlemlerini başlatmak için mahkemeden yetki istedi. Dosyada ayrıca, işlemleri düzgün bir şekilde ilerletmek için kullanıcı arayüzünü güncelleme izni talep edilmesi yer alıyor.

BlockFiin En Buyuk Alacaklilarina Ne Kadar Borcu Var

BlockFi, etkilenen kullanıcılara gönderdiği bir e-postada şunlara yer verdi:

“Bu hareket, 11. bölüm davalarımız aracılığıyla varlıkları müşterilere iade etme hedefimize doğru önemli bir adım. Müşterilerimizin BlockFi Cüzdan Hesaplarındaki dijital varlıklara açık bir şekilde sahip olduklarına inanıyoruz.”

BlockFi’ye göre, bu hareket şu anda duraklatılmış olan BlockFi Faiz Hesaplarından para çekme veya transferleri etkilemeyecek. Talebin kabul edilip edilmeyeceğine karar vermek için 9 Ocak 2023’te bir duruşma yapılması planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner