Yükleniyor...

Reef (REEF) Nedir?

Reef, DeFi, NFT ve oyun sektörü için oluşturulmuş EVM destekli bir blok zincir projesidir.

reef coin

Reef, DeFi, NFT ve oyun sektörü için oluşturulmuş EVM destekli bir blok zincir projesidir. Reef, 2020 yılının sonlarında Denko Mancheski tarafından Polkadot ağı tabanlı oluşturulmuştur. Denko Mancheski tarafından kurulan REEF Finance şirketine ait bir platformun coin’idir. 2020’nin ortalarında çalışmalarına başlanmış ve yıl sonunda piyasaya sürülmüştür.

Kripto para piyasasında CoinMarketCap verilerine göre 530 milyon doların üzerinde piyasa değerine sahiptir. REEF coin, hem Ethereum blok zinciri üzerinde hem de Reef blok zinciri üzerinde faaliyet göstermektedir. Reef projesi DeFi, NFT ve oyun dünyasında hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için kolay ve ucuz bir altyapı sunmaktadır.

REEF coin madenciliği yapılabilmektedir. Blok zincir üzerinde bir node kurarak veya bir node’a katılarak REEF coin kazanılmaktadır.

Reef’in altyapısı, ekosistemin tepesini oluşturan ve entegre eden çok sayıda akıllı sözleşmelerden oluşan bir zincirdir. Bu giriş bileşenine, likidite toplayıcı ve analiz motoru ile iletişim kuran bir sepet motoru denir. Kullanıcının tek bir tıklama ile birden fazla DeFi platformuna yatırım yapmasına, elden çıkarmasına olanak tanır ve faaliyetlerin çıktılarını manuel olarak yönetme zorunluluğunu azaltmaktadır.

REEF

Çoklu zincir yapısıyla hem Ethereum hem de Reef blok zinciri üzerinden erişilebilen REEF coin, ekosistem içerisinde zincir yönetimi ve işlem ücretlerini karşılamak için kullanılmaktadır. Reef coin, likiditeyi toplar ve otomasyon sağlamaktadır. Aynı zamanda, mevcut ticaret platformlarıyla ilgili dezavantajları gidermeyi amaçlamaktadır. 

REEF, merkeziyetsiz finans dahilinde bulunan protokollerin likidite akışını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir projedir. De-Fi protokollerinde ticari amaçla var olan ve yeni gireceklerin likidite akışını sağlamak için basit bir süreç vadeder. 

Reef projesinin avantajları şu şekildedir:

  • Kullanıcılar, yeni özelliklerin yayınlanması ve sistemdeki belirli parametrelerin yeniden ayarlanması gibi farklı teklifleri oylayabilmektedir.
  • Kullanıcılar REEF ile platfordaki tüm işlem ücretlerini ödeyerek avantaj elde edebilmektedir.
  • REEF ile farklı havuzlarda staking yapılabilmektedir.
  • Kullanıcılar sepetlerindeki faaliyetler tarafından üretilen karın ödeme oranını seçebilmektedir.

REEF coin, popüler ve güvenilir pek çok kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalar: Binance, KuCoin, Uniswap, Gate.io’dur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner