Yükleniyor...

Auros, İflas Koruması için Başvuruda Bulundu

Auros, FTX'te yaklaşık 20 milyon dolarlık şirket varlığının dondurulması nedeniyle iflas koruması başvurusunda bulundu.

Auros Iflas Korumasi icin Basvuruda Bulundu

Auros, FTX‘te yaklaşık 20 milyon dolarlık şirket varlığının dondurulması nedeniyle iflas koruması başvurusunda bulundu.

Zorlu geçen Kasım ayının ardından, kripto endüstrisinde yeni bir dönem başladı. FTX‘in çöküş yaşaması ve iflas bildirmesi, beraberinde milyonlarca kişiyi de zarara sürükledi. Milyarlarca dolarlık varlıkların buhar olduğu bu çöküş, birçok kripto kuruluşunu da iflasa sürükledi. Yılın son zamanlarına yaklaşılırken, Auros tarafından da yeni bir hamle geldi. Piyasa yapıcısı şirket, FTX‘te sıkışan varlıklarını gerekçe göstererek iflas korunması için başvuruda bulundu.

Auros, Mahkemeden Tasfiye Memuru İstedi

Kripto borsası FTX‘in iflas etmesiyle 20 milyon dolarlık şirket varlığı dondurulan Auros, fiilen iflas etti.

Şirket, bu varlıklardan yoksun olarak devam edemeyeceğini belirterek iflas korunması amacıyla mahkemeye başvurdu. Mahkeme belgelerine göre Auros, Britanya Virjin Adaları‘nda iflas işlemlerini başlatmak için gerekli süreci tamamladı.

FTX’e maruz kalan ticaret platformu, çeşitli borç verenler ile bir dizi anlaşmalar yaparak faaliyetlerine devam etti. Ancak dosyalara göre şirket, devamlılık gösteremeyecek durumda.

Ticaret platformu, mahkemeden tasfiye kararı istedi ve tasfiye memuru olarak Interpath Advisory‘ı talep etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner