Yükleniyor...

Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu’ndan Kripto Adımı

Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu, kripto para ve NFT'leri de içeren bir öneri sundu.

Birleşik Krallik Hukuk Komisyonundan Kripto Adimi

Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu, kripto para ve NFT’leri de içeren bir öneri sundu. Bir tarafta artan kullanım alanı, diğer taraftan yaşanan dolandırıcılık ve hack olayları. Bu durum doğal olarak düzenleyicilerin üzerindeki baskıyı artırıyor. Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu da ülkenin mülkiyet kanunlarını kripto ve NFT‘leri içerecek şekilde güncellemek istiyor.

Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu’na Göre NFT ve Kripto Bir Mülk

Kripto paralar ve NFT’ler, merkezi borsalarda tutulmadığı taktirde kullanıcıların özel ve anonim adreslerinde tutuluyor. Bu da kullanıcılara merkeziyetsiz bir finans sağlarken, varlıkları üzerinde yüzde 100’lük bir hak veriyor. Bu noktada Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu da bu noktadan yola çıkarak NFT ve kriptoların bir mülk olarak ele alınması ve mülkiyet kurallarının buna göre genişletilmesi gerektiğini düşünüyor.

Konu hakkında konuşan Ticaret ve Medeni Hukuk Komiseri Sarah Green şu ifadelere yer verdi:

“Birçok insan sadece NFT’lere yatırım yapıyor, ancak ‘işler ters gittiğinde ne olur?’ sorusunu sormuyorlar. Cüzdanıma girip Bitcoin’imi alırsanız veya bu sistem başarısız olursa ve ben Bitcoin’ime erişemezsem ne olacağı hiç belli değil”

Bununla birlikte komisyon yaptığı açıklamada, kripto dostu teklifin kısmen hükümetin ülkeyi küresel bir kripto merkezine dönüştürme hedefine yardımcı olmayı amaçladığını da belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner