Yükleniyor...

Birleşik Krallık’dan Kripto ATM’lerine Yaptırım!

Birleşik Krallık Mali Düzenleyicisi, Kripto sektörünün ATM'leriyle ilgili operatörlere karşı icra işleminde bulundu.

birleşik krallık

Birleşik Krallık Mali Düzenleyicisi, Kripto sektörünün ATM’leriyle ilgili operatörlere karşı icra işleminde bulundu.

Birleşik Krallık Mali Yürütme Otoritesi (FCA), ülke bazında aktiflik gösteren herhangi bir kripto ATM’sinin yasaya uymadan çalıştığı gerekçesiyle önceden bildirdiği beyanı uyguladı. Mali gözlemci, Leeds şehrinde bulunan kriptoya yönelik ATM operatörleriyle mücadele amaçlı West Yorkshire Polisi ile ortak çalıştığını belirtti.

Birleşik Krallık ile West Yorkshire Polisi İşbirliğine Koyuldu

West Yorkshire Polisi’nin siber ekibi tarafından açıklanan bilgiler ışığında, yasa dışı kripto ATM’lerinin nerede veya kaç tane olduklarına dair bilgi olmadığı ifade edildi. West Yorkshire Polisi ekibinden Dedektif Lindsey Brants, “Operatörler için makine kullanımının iptal edilmesini ve kara para aklama olaylarında soruşturmaya tabi tutulacağını bildiren uyarı mektupları gönderildi.” dedi.

Ayrıca Brants, “birkaç tane canlı kripto ATM’si” tespit edildiğini sözlerine ekledi. FCA konulara ilişkin daha fazla ayrıntı verilmeyeceğine değindi. Coin ATM Radar’dan alınan bilgilere göre, Birleşik Krallık’da kurulu toplamda 27 bitcoin ATM’si var.

FCA, daha önceden yaptığı açıklamalar ile “FCA’ya kayıtlı kripto varlık ile ilgili işletmelerin hiçbirinin ATM hizmeti sunmasına yetkisinin olmadığını” belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner