Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA) Büyük Güncellemesi Bugün Yayınlanacak

Cardano’nun SECP veya Valentine olarak adlandırılan yükseltmesinin bugün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Universite Ogrencileri Blockchain Expo Worldde Uzman Isimlerle Bulusuyor

Cardano’nun SECP veya Valentine olarak adlandırılan yükseltmesinin bugün piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Güncelleme teklifi, Cardano Vakfı ve Emurgo iş birliği ile Cardano kurucusu IOG tarafından 10 Şubat tarihinde sunuldu. Standard for Efficient Cryptography (SECP) yükseltmesinin bir sonucu olarak Cardano’ya yeni kriptografik ilkel öğeler eklenecek, böylece artan uyumluluk ve Plutus ile zincirler arası güvenli dApp geliştirmesi teşvik edilmiş olacak. 

ECDSA ve Schnorr imzalarını işleyen Plutus’taki yeni yerleşik işlevlerin yetenekleri, gelişticilerin zincirler arası uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırmak için bu yükseltmede etkinleştirilecek.

Binance, Mevduatları Geçici Olarak Askıya Alacak 

IOG, yeni yükseltmenin Vasil’den daha az karmaşık olduğunu ve mevcut dApp’ler üzerinde daha az etkiye sahip olduğunu iddia ediyor. 

Bununla birlikte, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, IOHK ve diğerlerinin IOG’nin hafif cüzdanı Lace ile ilgili konuları tartışmak için 14 Şubat’ta bir Twitter Space yayını düzenlenecek. 

Ticaret hacmi bakımından en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, Cardano ağ yükseltmesini ve hard forku destekleyeceğini duyurdu. Borsanın açıkladığı bilgilere göre, ADA para yatırma ve çekme işlemleri 14 Şubat 23:44 (TSİ) civarında askıya alınacak. 

Hard fork ve ağ yükseltmesinin bir sonucu olarak üretilen herhangi bir ek token olmayacak. Binance, güncelenen ağın istikrarlı olduğunu belirlediğinde, ADA para yatırma ve çekme işlemlerine devam edecek. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner