Yükleniyor...

BIS, Kripto Sektörü için 3 Seçenek Sundu

BIS, yetkililerin kripto para sektörü için üç farklı yaklaşım benimseyebileceğini ifade etti.

bis 5

BIS, yetkililerin kripto para sektörü için üç farklı yaklaşım benimseyebileceğini ifade etti.

The Bank of International Settlements’a göre (BIS) yetkililer, sektörü düzenleyebilir, kontrol altına alabilir ya da tamamen yasaklayabilir.

BIS, Yeni Raporunu Yayımladı

Kripto risklerini ele alan yeni rapora göre, küresel merkez bankacıları grubu, CBDC ile “sağlam yeniliği teşvik etmek” için bir alternatif oluşturdu.

BIS, üç yaklaşımın her birinin çeşitli avantajları ve dezavantajları olduğuna dikkat çekti. Bu yaklaşımların bazı yerlerde farklı risklere göre kullanabileceğini belirtti.

Kriptoyu yasaklamanın “aşırı bir seçenek” olduğunu ve yeniliğin sınırlanması anlamına geleceğini vurgulayan rapor, merkeziyetsiz faaliyetleri yasaklamanın aynı zamanda zor olduğunu ifade etti. Aracı kurumlara yasak getirilebilme ihtimali söz konusu olsa da, bu defa da bu tür faaliyetler başka yargı alanlarında faaliyet göstermeyi sürdürebilir.

Diğer seçenekler de kriptoyu geleneksel finansal ekonomilerden izole etmek ve sektörü finansal hizmetler sektörüne benzer bir şekilde regüle etmek olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner