Yükleniyor...

Bitcoin 2017’deki Kazanımlarının Tamamını Kaybedilebilir

Toplam piyasa değeri ile bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin için korkutucu bir tahmin geldi.

Bitcoin Düşüyor

Toplam piyasa değeri ile bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin için korkutucu bir tahmin geldi. Geçen yıl Bitcoin’in fiyatının 6.000 doların altını göreceğini tutarlı bir şekilde önceden öngören piyasa analistine göre, öncü kripto para birimi için bir sonraki durak 1.000 doların altı.

Büyük Bir Kırılma Söz Konusu

MarketWatch’a konuşan RIA Advisors analisti Jesse Colombo, Bitcoin’de büyük bir kırılma yaşandığını ve bunun büyük kayıplara neden olacağını söyledi. Analistin değerlendirmesi öncesinde Bitcoin, 4.000 dolar seviyesini geçmeyi başarmış ve bir müddet bu seviyede tutunmayı başarmıştı. Ardından hızla düşüşe geçen kripto para birimi 3.850 dolara düştükten sonra yüksek satış baskısıyla 3.650 dolara kadar gerilemişti. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin’in fiyatı şu sıralar 3.708 dolar.

Colombo’ya göre henüz en kötü senaryo görülmüş değil. Analist, Bitcoin fiyatının 1.000 doların altına düşeceği görüşünde. Analistin tahmini Bitcoin’in 2017’deki kazanımlarının tamamını kaybedeceğini gösteriyor. 2017’nin son çeyreğinde Bitcoin güçlü bir boğa koşusu ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları görmüştü. 2018’in başlamasıyla düşüş trendine giren kripto para birimi yıl boyunca yüzde 80’den fazla değer kaybetti. O dönem Bitcoin’in 6.000 dolara düşmesini düşüş trendinin bitiş noktası olarak yorumlayanların aksine Bitcoin’in birkaç bin dolar daha düşebileceğini öngören Colombo, öngörüsünün son derece tutarlı olduğunu kanıtlamıştı. Şimdi geçmişte tutarlı tahminleri ile bilinen bir analistin Bitcoin için böylesi bir tablo çizmesi yatırımcıları tedirgin etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner