Yükleniyor...

Bitcoin 2019’da %117 Değer Kazandı!

Ocak ayından bu yana Bitcoin 8.

Bitcoin Değeri

Ocak ayından bu yana Bitcoin 8.000 doları geçmesiyle %117 oranında değer kazanmış oldu. Bitcoin fiyatındaki hızlı artış kripto para borsaları ve kripto para bazlı yatırım araçlarının hacimlerindeki sert artışla desteklendi.

Piyasa Değeri 130 Milyar Dolar Arttı

Kripto Para Piyasa Değeri

Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte kripto para piyasasının toplam değeri Ocak ayından bu yana yaklaşık 111 milyar dolardan 241 milyar dolara yükseldi ve beş aylık bir sürede 130 milyar dolarlık bir artış kaydedildi.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, BitmeX, Grayscale’s Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) ve CME Bitcoin vadeli işlem piyasalarındaki büyük kripto para borsaları ve yatırım araçları, öncü kripto para birimine olan talebin artmasıyla hacimlerinde rekor artışlar gördü.

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 12 Mayıs’ta BitMEX’in 10 milyar dolarlık günlük bir hacme ulaştığını söyledi.

Önceki Bitcoin günlük hacmi 546 milyon dolar olan CME bitcoin vadeli işlem piyasası, Pazartesi günü 1 milyar dolarlık hacme ulaştı.

CME Bitcoin vadeli işlem piyasası, geçtiğimiz ay kaydedilen önceki zirve noktasının neredeyse iki katına çıkardı. CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının hacminde yükseliş ABD pazarındaki Bitcoin’e olan akredite yatırımcılarındaki artışı işaret ediyor.

Multicoin Capital genel ortağı Vinny Lingham, Bitcoin’in parabolik fiyat hareketine ve kripto para borsalarının hacmindeki önemli artışa bağlı olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etme yolunda olduğunu söyledi. Lingham, Bitcoin’in şu anda bir iyileşme sürecine girdiğini ve yakın gelecekte 20.000 dolara ulaşacağını belirtti.

TD Ameritrade Network’de konuşan Ikigai Fund’un kurucusu ve eski Point 72 portföy yöneticisi Travis Kling, Bitcoin’in küresel finansal piyasalarında istikrarsızlığa karşı bir koruma sunduğunu söyledi.

Çin ile ABD arasındaki gerilim arttıkça yatırımcılar, altın gibi değerli metaller ve diğer güvenli yatırım araçlarıyla ile birlikte Bitcoin’e yönelebilirler. Nispeten Bitcoin’in toplam piyasa değerinin düşük olması genel olarak yatırımcıların belirsiz ortamda Bitcoin’e yöneldiklerini göstermiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner