Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin'in Yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun Kimliği Bugün Açıklanacak mı?

Bitcoin’in Yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Bugün Açıklanacak mı?

Daha önce haberini yaptığımız GotSatoshi.com Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini bildiğini iddia ediyor. Web sitesindeki geri sayım sayacına göre Satoshi’nin kimliğinin bugün açıklanması gerekiyor.

GotSatoshi

Tek sayfalık web sitesi Satoshi’nin gerçek kimliğinin ortaya çıkaracağını iddia ediyor. Web sitesinde çok fazla detay yer almıyor. Buna karşın web sitesinin Twitter hesabı üzerinden birçok görüş paylaşıldı. GotSatoshi Twitter hesabından 20’in üzerinde tweet atıldı ve şu anda hesabı 5.700’den fazla kişi takip ediyor.

ICO Pazarlama Kampanyası Olabilir

GotSatoshi, büyük bir kitleye ulaşamadı, ancak insanlar sitenin gerçek amacının ne olduğunu merak ediyor. Web sitesinin Satoshi’nin kimliğinin açıklamaktan ziyade bir ICO pazarlama kampanyası yapmak üzere kurulduğu düşünülüyor.

Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği hala bilinmiyor olsa da Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden insanların sayısı bir hayli fazla ve bu konuda hiçbir sorun yaşanmadı. Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden en yüksek profilli kişi ise Bitcoin SV’nin tartışmalı yaratıcısı Craig Wright’dı. Wright, Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddiasında şimdiye kadar hiçbir somut kanıt sunamadı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları