Yükleniyor...

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Tarihi Rekor! 1.3 Milyar Dolar Görüldü!

CME Group, sürpriz boğa piyasası devam ederken 13 Mayıs’ta Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde rekor hacmin görüldüğünü bildirdi.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

CME Group, sürpriz boğa piyasası devam ederken 13 Mayıs’ta Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinde rekor hacmin görüldüğünü bildirdi.

Chicago Board Options Exchange (CBOE) ile birlikte Aralık 2017’de piyasadaki ilk Bitcoin vadeli işlem sağlayıcısı haline gelen CME, Pazartesi günü 33.700 sözleşmeyle Bitcoin vadeli işlemlerinde tüm zamanların en yüksek hacmini gördü.

33.700 sözleşmeyle görülen hacim 168.000 Bitcoin’e (BTC) (1.35 milyar dolar) eşit. Bir önceki tarihi yüksek seviyenin görüldüğü 4 Nisan’da 22.500 sözleşmeyle 112.700 Bitcoin’lik (BTC) hacim görülmüştü. 13 Mayıs’ta 4 Nisan’daki bu hacme kıyasla yüzde 50 oranında artış kaydedildi.

Nisan ayında CME, 2019’un ilk çeyreğindeki yüksek Bitcoin faaliyetine rağmen %17’lik net gelir düşüşü konusunda uyarıda bulunmuştu. Ayrıca CME, kripto para piyasasının gelişimi için düzenleyicilerin piyasa katılımının zorunlu olduğunu savunarak düzenleyicilerin katılımı konusunda çağrıda bulundu.

Bitcoin’in son yedi haftalık boğa koşusu 1 Nisan’da hız kazanmaya başladı. Öncü kripto para birimi bugün 8.335 dolar seviyesini ederek son zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bitcoin işlem hacmi son iki günde arka arkaya günlük olarak tarihi yüksek seviyeleri gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner